Іноземні студенти, які здобувають наукові дипломи в США, повинні будуть виїхати з країни та ризикують бути депортованими, якщо їхні університети перейдуть на курси лише в Інтернеті.
Про це повідомляє CNN. Цей крок може вплинути на тисячі іноземних студентів, які приїжджають до США відвідувати університети або брати участь у навчальних програмах, а також позаакадемічні та професійно-технічні навчання.
Університети по всій країні починають приймати рішення про перехід на онлайн-курси внаслідок пандемії коронавірусу. Наприклад, у Гарварді вся інструкція з курсу буде здійснюватися в Інтернеті, в тому числі для студентів, які проживають у кампусі. Тому студенти-міжнародники мають виїхати зі США.
“Існує стільки невизначеності. Це дуже засмучує”, – сказала 26-річна Валерія Мендіола, аспірантка Гарвардської школи уряду Кеннеді. “Якщо мені доведеться повернутися до Мексики, я можу повернутися назад, але багато іноземних студентів просто не можуть”.
Студенти, які потрапляють під певні візи, “можуть не отримати повного завантаження через Інтернет і залишаться в США”, також “Державний департамент США не видаватиме віз студентам, які навчаються у школах та / або програмах, які є повністю онлайновими для осіннього семестру, а також митна та прикордонна охорона США не дозволяють цим студентам в’їхати до США”.
Існує виняток для університетів, які використовують гібридну модель, таку як суміш онлайн-класів та індивідуальних занять.
Бред Фарнсворт, віце-президент Американської ради з питань освіти, заявив, що це оголошення застало його та багатьох інших зненацька.
“Ми думаємо, що це створить більше плутанини та більше невизначеності”, – сказав Фарнсворт, організація якого представляє близько 1800 коледжів та університетів. “Те, що ми сподівалися побачити, – це більше вдячності за всі різні можливі нюанси, які досліджують кампуси”.
“Це не декілька університетів, це не аферисти, це легітимні університети, які зазвичай мають індивідуальні навчальні програми”, – сказала Тереза Кардінал Браун, директор з питань імміграції та транскордонної політики в Центр двопартійної політики.
“Більш важливим питанням є те, що деякі з країн мають обмеження на поїздки, і вони не можуть повернутися додому, і що вони роблять тоді?” – додала вона. “Це загадка для багатьох студентів”.
Президент Гарвардського університету Ларрі Бакоу заявив, що “ми глибоко стурбовані тим, що вказівки, видані службою з питань імміграції та митного контролю США, заводять проблему в тупик. Вказівки, за його словами “підривають продуманий підхід, який застосовується від імені студентів багатьма установами, включаючи Гарвард, планування продовження академічних програм, в той час як потрібно збалансувати проблеми охорони здоров’я та безпеки глобальної пандемії”.
“Ми будемо тісно співпрацювати з іншими коледжами та університетами по всій країні, щоб скласти план вперед”, – сказав він.
Адміністрація Трампа зробила багато змін в імміграційній системі США, посилаючись на пандемію коронавірусу, що призвело до того, що іммігрантам забороняється приїжджати в країну.
Минулого місяця Білий дім випустив імміграційну прокламацію, яка різко зменшила легальну імміграцію до США, направивши сотні людей та підприємств у простій.
У проголошенні адміністрація стверджувала, що “надзвичайні обставини”, спричинені коронавірусом, вимагають призупинення віз на основі зайнятості. Але прихильники іммігрантів, промисловості та експерти кажуть, що адміністрація використовує пандемію для внесення значних змін у імміграції та просування свого порядку денного щодо скорочення легальної імміграції.
За даними Інституту політики міграційної політики, аналітичним центром, що базується у Вашингтоні, округ Колумбія, станом на березень 2018 року було зареєстровано близько 1,2 мільйона студентів, які потрапляють під такі візи.