Індія розраховує на поставку МіГ-29 і Су-30 до кінця року

Індія розраховує на поставку МіГ-29 і Су-30 до кінця року

Індія планує до кінця року завершити угоду із закупівлі у Росії МіГ-29 і Су-30МКІ.

Про це заявив посол республіки в РФ Венкатеш Варма. За його словами, зараз йде обговорення ціни і технічних характеристик літаків. Як тільки воно завершиться, сторони приступлять до поставок. Посол також підкреслив: Індія не боїться американських санкцій CAATSA, які можуть послідувати від нової адміністрації США за покупку російського озброєння. У комітеті Держдуми з оборони заявили, що тиск з боку Сполучених Штатів не що інше, як недобросовісна конкуренція і бажання продати Індії свої винищувачі замість російських.

В середині січня газета Times of India з посиланням на джерела у військово-промисловому комплексі Індії повідомила, що країна все ж планує укласти з Росією контракт на поставку додаткової партії винищувачів МіГ-29, а також закупити чергові Су-30МКІ у компанії Hindustan Aeronautics Limited. Ця фірма виробляє їх в Індії за російською ліцензією.

Міноборони країни попередньо схвалив угоду ще в липні 2020 року, проте з тих пір будь-яких зрушень і інформації з цього питання не було. За даними Times of India, запит від республіки найближчим часом буде переданий АТ «Рособоронекспорт».

Посол Індії в Москві Венкатеш Варма підтвердив, що Москва і Нью-Делі активно ведуть переговори щодо закупівлі літаків, зараз йде обговорення технічних деталей угоди.

– Переговори йдуть. Як тільки обидві сторони затвердять ціну і технічні характеристики, ми підпишемо контракт. Думаю, це станеться найближчим часом. Ми очікуємо, що поставки, в разі підписання контракту, можуть початися вже в цьому році, – заявив дипломат.

Times of India підрахувала, що після придбання партії МіГ-29 загальна чисельність цих винищувачів в складі ВПС Індії збільшиться до 59. З закупівлею 12 Су-30МКІ їх кількість в авіапарку республіки буде доведено до 284. Венкатеш Варма не зміг підтвердити цю інформацію, ще раз підкресливши, що технічні нюанси якраз обговорюються і говорити про точну цифру поки рано.

Зняття з озброєння застарілих винищувачів МіГ-21, МіГ-23 і МіГ-27 на протязі 2019-2020 років в Індії привело до скорочення числа винищувальних підрозділів в ВПС країни до 30 ескадрилій по 16-18 літаків у кожній, уточнюють місцеві ЗМІ. За їхніми відомостями, «для боротьби із загрозою« змови »з боку Китаю і Пакистану потрібно не менше 42 ескадрилій».

Поділитись