Індія починає вакцинацію 1,3 мільярда людей

Індія в суботу розпочала одну з найамбітніших та найскладніших ініціатив у своїй історії: загальнодержавна вакцинація населення проти коронавірусу до 1,3 мільярда людей — це завдання, яке простягнеться від небезпечних районів Гімалаїв до густих джунглів країни.

Про це повідомляє The New York Times

Кампанія розгортається в країні, яка повідомила про понад 10,5 мільйона заражень коронавірусом, друга у світі за кількістю випадків захворювання після Сполучених Штатів та 152 093 смертних випадків, що є третім показником у світі.

Прем’єр-міністр Нарендра Моді розпочав прийом вакцин у суботу в прямому етері, оскільки 3000 центрів по всій країні мали намір прищепити перший раунд медичних працівників. Близько 300 000 людей мали отримати вакцини лише в суботу, а до весни ще мільйони працівників охорони здоров’я та фронтових службовців.

«Усі запитували, коли буде доступна вакцина», — сказав пан Моді. “Це доступно зараз. Вітаю всіх земляків з цієї нагоди ”.

У лікарні Камала-Неру в місті Пуна, місто близько 3,1 мільйона на південний схід від Мумбаї, на столі біля пляшки дезінфікуючого засобу для рук було акуратно складено 100 червоних троянд з довгими стеблами, по одному для кожної людини, зареєстрованої для отримання вакцини Covishield, розробленої AstraZeneca та Оксфордським університетом, виготовленою Індійським інститутом сироватки, що базується в Пуні.

Цього місяця Covishield та інша вакцина під назвою Covaxin була дозволена для екстреного використання в Індії.

Ні виробник Covaxin, Bharat Biotech, ні Індійська рада медичних досліджень, які сприяли розробці вакцини, не опублікували даних, що підтверджують її ефективність. У бланку згоди на отримання коваксину в окружній лікарні Аунд, одному з небагатьох місць у Пуні, де вводили вакцину, виробник зазначив, що клінічна ефективність «ще не встановлена».

Доктор Раджашрі Патіл, один із медичних працівників, який отримав вакцину Covishield у лікарні Камала Неру, сказала, що вона одночасно збуджена і нервова. Після зараження коронавірусом, працюючи в травні в лікарні швидкої допомоги урядової лікарні, вона провела 12 днів у палаті для Ковід в іншій лікарні, втративши нюх і смак і відчуваючи надзвичайну втому.

“Я трохи переживаю. Насправді ми пробні », — сказав доктор Патіл. «Але я щаслива, що ми його отримуємо, щоб одного разу ми могли бути без корони».

Інший лікар, який отримав укол Covishield у цій лікарні, анестезіолог Уша Деві Бхармал, сказала, що вона хотіла зробити знімок, щоб розвіяти страх людей щодо вакцин проти коронавірусу. «У соціальних мережах ходять чутки», — сказала вона, додавши, що вона сподівається допомогти показати, що вакцини — «позитивна річ».

Пан Моді пообіцяв зробити щеплення до липня 300 мільйонів медичних працівників та працівників фронтових служб, включаючи поліцейських та, в деяких випадках, вчителів. Але до цього часу уряд Індії придбав лише 11 мільйонів доз Covishield та 5,5 мільйона доз Covaxin.

Індійські телевізійні станції показали доктору Рандіпу Гулерії, директору Всеіндійського інституту медичних наук у Нью-Делі та видатному урядовому раднику Covid-19, який отримав щеплення у суботу. Було незрозуміло, чи був пан Моді щеплений.

Вакцинація в Індії, одна з перших у великій країні, що розвивається, відбувається, коли мільйони людей у ​​США, Великобританії, Ізраїлі, Канаді та Європейському Союзі отримали принаймні одну дозу .

Зусилля Індії щодо вакцинації стикаються з низкою перешкод, включаючи зростаюче почуття самовдоволення щодо коронавірусу. Після досягнення піку понад 90 000 нових випадків на день у середині вересня рівень офіційних захворювань в країні різко впав. За даними бази даних New York Times, кількість летальних випадків за останні 14 днів впала приблизно на 30 відсотків .

Міські вулиці гудуть. Подорожі повітряним та залізничним транспортом відновились. Соціальні стандарти дистанціонування та носіння масок, які і без того слабкі в багатьох районах Індії, ще більше зменшились. Це насторожує експертів, які стверджують, що реальний рівень зараження набагато гірший, ніж свідчать офіційні цифри.

Сумніви в ефективності вакцин ще більше ускладнюють місію.

Принаймні один штат Чхаттісгарх відмовився приймати партії вакцини, яка все ще перебуває на остаточному випробуванні. А буквально кілька днів тому один з найкращих вірусологів Індії все ще зважував, чи отримувати укол.

«Це насправді не відсутність впевненості у вакцині», — сказала вірусолог, д-р Гагандіп Кан. “Це відсутність впевненості у процесі, який дозволив вакцині рухатися вперед таким чином. Якби мій прийом вакцини переконав інших людей прийняти вакцину, я б вважав, що це неправильно».

Минулого тижня у Лос-Анджелесі водіїв спрямували на випробувальний майданчик Covid-19 на стадіоні Доджер.
 
Кредит …Філіп Чунг для The New York Times

Навіть коли новообраний президент Джозеф Р. Байден оприлюднює свої амбітні плани щодо приборкання Covid-19, набагато більш заразний варіант вірусу викликає у дослідників страх перед тим, що назріває ще більший сплеск випадків і смертей.

Федеральні службовці охорони здоров’я забили на сполох у п’ятницю з приводу швидкого поширення варіанту, який вперше був виявлений у Великобританії. Вони попередили, що до березня це може стати основним джерелом зараження в США.

«Я думаю, що ми побачимо через шість-вісім тижнів велику передачу в цій країні, як ми спостерігаємо в Англії», — сказав д-р Майкл Т. Остерхольм, директор Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесота та член консультативної ради пана Байдена з питань коронавірусу.

У своєму дослідженні, оприлюдненому в п’ятницю , Центри з контролю та профілактики захворювань закликали подвоїти превентивні заходи для боротьби з цим варіантом, включаючи більш надійний розподіл вакцин, які залишаються далеко нижче рівня, встановленого урядом.

Твітуючи в п’ятницю, що його адміністрація “ перемістить небо і землю ”, щоб якомога швидше зробити щеплення людей, пан Байден все ще був тверезий щодо своїх планів розширення розподілу вакцин, хоча поставки залишаються обмеженими. Він сказав, що створить мобільні вакцинні клініки по всій країні.

Варіант, хоча він поширюється швидше, не відомий як більш смертельний або викликає більш важкі захворювання. Але необхідне подальше дослідження, зазначає CDC, щоб визначити, чи будуть існуючі вакцини та методи лікування ефективними при лікуванні цього варіанту, а також інших, виявлених у Бразилії та Південній Африці.

Станом на п’ятницю варіант, штам коронавірусу, виявлений у Великобританії, був виявлений у понад 70 випадках з 13 штатів — останнім часом в Орегоні — але фактична кількість, ймовірно, буде набагато вищою, сказав д-р Джей Батлер, заступник директора з інфекційних хвороб в CDC

«Я хочу наголосити, що ми глибоко стурбовані тим, що цей штам є більш трансмісивним і може прискорити спалахи в США найближчими тижнями», — сказав д-р Батлер. «Ми б’ємо на сполох і закликаємо людей усвідомити, що пандемія не закінчилася, і ніяк не час кидати рушник».

«Ми знаємо, що працює, і знаємо, що робити», — сказав він.

Поточні сплески справ загрожують переповненим лікарням та будинкам престарілих у багатьох частинах країни. Деякі з них є потужними. Інші стикаються з тривожним рівнем зараження серед персоналу, що спричиняє дефіцит та збільшує навантаження на пацієнтів.

Випадки захворюваності Covid-19 і смерті побили рекорд за рекордом по всій країні, а пікова кількість смертей — 4400, оголошена у вівторок. У п’ятницю було зареєстровано понад 3740 нових смертей та щонайменше 241 000 нових випадків, і країна наближається до рубежу в 400 000 смертей.

І з можливістю, що черговий сплеск нового варіанту наздожене здатність країни прищепити достатню кількість людей, щоб повністю знищити вірус найближчим часом, через деякий час люди зможуть зняти обмеження.

«Чесна правда в тому, що справа погіршиться до того, як стане краще», — сказав пан Байден. «І зміни в політиці, які ми збираємося вносити, потребуватимуть часу, щоб змінити статистику по Covid».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...