Європарламент вперше відкрито засудив інтеграцію Росії і Білорусі

У Страсбурзі заявили, що інтеграція Росії і Білорусі позбавляє білорусів можливості визначати майбутнє своєї країни, а посилення військової кооперації Мінська і Москви демонструє ворожість Росії по відношенню до ЄС і НАТО.

Якщо Кремль продовжить інтеграційні процеси, то ЄС буде змушений вжити додаткові «заходи стримування».

7 жовтня Європарламент ухвалив резолюцію у зв’язку з внутрішньополітичною ситуацією в Білорусії, а також міграційним кризою, що виникла на її кордонах з Латвією, Литвою та Польщею. Документ примітний тим, що в ньому Страсбург вперше відкрито засудив інтеграційні процеси між Москвою і Мінськом по створенню Союзної держави. В цілому резолюція (вона не має юридичної сили, а лише демонструє позицію Євросоюзу по відношенню до ситуації) містить близько 50 пунктів.

Один з них безпосередньо засуджує тривалі переговори між Олександром Лукашенко і Володимиром Путіним з підготовки дорожніх карт і подальшого посилення інтеграції двох країн.

«Європарламент вважає це порушенням суверенітету Білорусі, оскільки білоруський народ позбавляється права визначати майбутнє своєї країни; якщо Росія продовжить свою поточну політику щодо Білорусі, ЄС повинен буде ввести додаткові заходи стримування стосовно Росії», — йдеться в документі.

В якості одного з наслідків інтеграції двох країн Страсбург називає мілітаризацію Білорусії. В Європарламенті запросили від інститутів ЄС регулярних звітів про факти «втручання Кремля в життя Білорусі».

Крім того, в резолюції особливо наголошується, що масштабні військові навчання «Захід-2021», які Мінськ і Москва спільно провели у вересні, демонструють «наступальну позицію Росії і її рішучість використовувати свої можливості у ворожих цілях».

Європарламент зазначив, що в рамках навчань армії двох країн створили навчальний центр ВПС і ППО в білоруському Гродно, всього в 15 км від польського кордону.

Економічна, політична та інша допомога Білорусі може коштувати Росії нових стримуючих заходів. Відбудеться це в тому випадку, якщо ЄС прислухається до вимоги Європарламенту, який прийняв відповідну резолюцію на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі.

У ній, зокрема, сказано, що продовження такої політики змусить ЄС вжити заходів щодо стримування Росії. Особливо відзначається поглиблення інтеграції між двома країнами і підготовка дорожніх карт для поглиблення цього процесу, яке було анонсовано в ході переговорів між президентами двох країн Володимиром Путіним і Олександром Лукашенком.

У Європарламенті вважають, що це загрожує суверенітету Білорусі і позбавляє громадян країни можливості самостійно визначати своє майбутнє. Крім того, в резолюції міститься вимоги ввести п’ятий пакет санкцій проти Білорусі.

Російська делегація на сесію не приїхала. У Державній думі послалися на обмеження в свободі пересування, які були введені організаторами.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,