Глава МЗС Британії висунула свою кандидатуру на посаду прем’єра

Глава британського МЗС Ліз Трасс висунула свою кандидатуру на посаду голови правлячої Консервативної партії країни та її уряду.

Про це вона оголосила в авторській статті, опублікованій у неділю ввечері на сайті газети The Daily Telegraph.

«Ми стикаємося із серйозними викликами у себе вдома на тлі глобальної економічної кризи. Ми стикаємося і з серйозними викликами за кордоном, що походять від агресивної Росії і все більш рішучого Китаю, — написала вона. — Залишилося менше двох років для підготовки до наступних виборів. Це буде тяжке протистояння, але в ньому можна перемогти, виконавши обіцянки перед британським народом. Я висуваю свою кандидатуру, бо можу вести людей за собою, виконувати обіцянки та приймати важкі рішення».

Трас заявляє, що з перших днів прем’єрства знижуватиме податки як для населення, яке страждає на різке зростання цін, так і на бізнес, який має залишатися конкурентоспроможним. Вона також заявила про необхідність скористатися всіма перевагами Brexit, скоротити чисельність державного апарату та відмовитися від практики надмірного втручання держави у життя людей.

Глава МЗС — один із найзапекліших критиків дій РФ у кабінеті міністрів Бориса Джонсона, який 7 липня оголосив, що залишить посаду прем’єра. У статті Трасс ставить собі в заслугу те, що «допомогла Великій Британії очолити міжнародні дії у відповідь» на військову операцію Росії в Україні і ввела проти Москви «жорсткий пакет санкцій, давши приклад усьому світу». Трас і британський міністр оборони Бен Уоллес вважалися фаворитами перегонів за прем’єрську посаду, проте 9 липня Уоллес оголосив, що не братиме участі у внутрішньопартійній виборчій кампанії.

Нетиповий консерватор

46-річна Трас очолює відомство з вересня 2021 року. Вона вже десять років не залишає склад уряду, змінюючи один портфель на інший за трьох прем’єрів (Девід Кемерон, Тереза ​​Мей, Борис Джонсон) і жодного разу не вирушивши «перепочити» на призначені для рядових депутатів задні лави в Палаті громад. За цим показником з нею міг змагатися лише колишній міністр у справах Північної Ірландії Брендон Льюїс. Він обіймав міністерські посади майже без перерви з 2014 року, але пішов у відставку минулого тижня.

Дитинство Трас пройшло в Шотландії та на півночі Англії, який вважається економічно неблагополучною частиною країни та оплотом лейбористів. Мері Елізабет (саме друге ім’я вона з дитинства використовує як основне) була старшою із чотирьох дітей у родині університетського професора-математика та медсестри. Трас — чи не єдиний член нинішнього кабінету, який закінчив державну школу, яка не здійснювала відбір учнів щодо успішності чи платоспроможності. При цьому вона отримала місце в Оксфорді і саме там, за її власним визнанням, вперше зіткнулася з прихильниками консервативної ідеології, яких до того часу не було серед її знайомих. Здійснивши ідеологічний розворот на 180 градусів, дівчина перейнялася ідеями торі і приєдналася до консерваторів, коли їй було трохи більше 20 років.

В одному з інтерв’ю Трасс зізнавалася, що в її сім’ї дотримувались «вкрай лівих» поглядів. За даними газети Daily Mail, батько Трасс відмовлявся брати участь у передвиборчих кампаніях доньки через те, що та балотувалася до парламенту від Консервативної партії. Її мати була активісткою британської організації, яка виступає за ядерне роззброєння, і нерідко брала дочку-школярку на антивоєнні демонстрації та протести проти політики Тетчер, де юна Елізабет разом із батьками кричала «Геть Меггі!». Однак зараз Трас експлуатує образ Маргарет Тетчер, обираючи вбрання, і називає її своїм кумиром.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,