Міністр з європейських та закордонних справ Австрії Александер Шалленберг розкритикував співробітників посольств різних країн з Києва на тлі загострення ситуації навколо України, зазначивши, що Австрія поки не евакуюватиме персонал свого диппредставництва.
Про це він повідомив у опублікованому у вівторок інтерв’ю медіагрупі Funke.
“Я вважаю, що це є сумнівним знаком для народу України, якщо заздалегідь вивезти своїх дипломатів”, – зазначив Шалленберг. При цьому він додав, що “співробітники австрійського посольства повинні залишатися там (в Україні) у цей нестабільний період доти, доки це лише певним чином виправдано”. Раніше посольства різних держав, розташовані в Україні, повідомляли про евакуацію свого персоналу з Києва або про те, що розглядають таку можливість. Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив, що американське посольство переводиться з Києва до Львова. Його чисельний склад було значно скорочено попередніми днями, з диппредставництва були вивезені до Вашингтона секретні документи.
Глава австрійського МЗС також торкнулося питання майбутнього візиту канцлера ФРН Олафа Шольца до Москви, висловивши сподівання, що поїздка сприятиме деескалації ситуації навколо України. “Ми відкриті для серйозних переговорів із Москвою, проте ми чітко сигналізуємо про високу політичну та економічну ціну, яку Росії доведеться заплатити у разі подальшої військової агресії проти України”, – стверджував Шалленберг. “Я переконаний, що канцлер Шольц ще більше надасть ваги цій загальноєвропейській позиції в Москві”, – підсумував глава зовнішньополітичного відомства Австрії.
У вівторок Шольц здійснить візит до Москви, де відбудуться його переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Це буде перша очна зустріч двох політиків. Візит Шольца до Москви стане кульмінацією в інтенсивній дипломатичній кампанії Берліна, яка націлена на мирне врегулювання кризи навколо України. Перед поїздкою до Москви канцлер Німеччини відвідав Київ.
Крім того, Шалленберг підтримав владу Німеччини, яка виступає проти надання Україні летальної зброї, що неодноразово підкреслювали і Шольц, і голова МЗС ФРН Анналена Бербок. Водночас, Берлін перебуває під сильним тиском партнерів по ЄС, насамперед Польщі, країн Балтії та США, які вимагають від уряду ФРН “ясних сигналів” у напрямку Москви. Деякі представники України взагалі звинуватили Німеччину в “зраді друзів”.