ФРН, Франція та Польща закликали Росію розпочати предметний діалог з безпеки в Європі

ФРН, Франція та Польща закликали Росію розпочати предметний діалог з безпеки в Європі

Берлін, Париж та Варшава закликають Москву розпочати предметний діалог з питань безпеки в Європі та сприяти розрядженню напруженості ситуації навколо України.

Про це йдеться в опублікованій у вівторок увечері спільній заяві канцлера ФРН Олафа Шольца, президентів Франції та Польщі Емманюеля Макрона та Анджея Дуди за підсумками їхніх переговорів у форматі так званого Веймарського трикутника у Берліні.

“Глави держав та урядів Веймарського трикутника (Німеччина, Франція та Польща) підкреслили відданість спільним зусиллям у справі зміцнення європейської та трансатлантичної архітектури безпеки”, – йдеться у заяві. У ньому наголошується, що Берлін, Париж та Варшава дотримуються принципів, закріплених у “різних документах ОБСЄ”. Як наголошується, “три країни й надалі тісно узгоджуватимуть свої дії з партнерами в ЄС та союзниками в НАТО з метою забезпечення миру та стабільності на євроатлантичному просторі”.

Лідери трьох країн “закликають Росію сприяти розрядці ситуації на українському кордоні та розпочати предметний діалог з питань безпеки на європейському континенті”. При цьому Шольц, Макрон і Дуда заявили про “готовність до конструктивної участі у предметних та орієнтованих на результат переговорах з питань безпеки, що становлять взаємний інтерес”. Вони наголосили, що нібито “будь-яка нова військова агресія Росії проти України матиме серйозні наслідки і високу ціну”.

Канцлер і президенти були єдині на думці, що НАТО має “постійно переглядати стратегію оборони та стримування з готовністю скоригувати її, якщо це буде необхідно, у світлі погіршення ситуації з безпекою”, у тому числі в рамках ініціативи Enhanced Forward Presence (англ. “посилену присутність на передньому краї”).

Шольц, Макрон і Дуда висловили занепокоєння у зв’язку з нарощуванням російських військ, що нібито має місце, “всередині і за межами України” і заявили про свою підтримку територіальної цілісності та суверенітету останньої. “Вони висловилися за дипломатичні зусилля та підтримали “нормандський формат” у справі виконання мінських угод. Члени Веймарського трикутника й надалі виступатимуть за забезпечення безпеки та стабільності в регіоні та дотримання територіальної цілісності та суверенітету України”, – стверджується у заяві.
Про формат

Веймарський трикутник – тристоронній політичний інститут Німеччини, Франції та Польщі. Він був створений 28-29 серпня 1991 року. Спочатку він ставив завдання розвивати співпрацю між трьома країнами та замислювався як інструмент зближення Польщі з ЄС та НАТО.

Поділитись