Франція зажадала від Росії прийняти назад “чеченських біженців”

Франція зажадала від Росії прийняти назад “чеченських біженців”

Жорстоке вбивство шкільного вчителя етнічним чеченцем сколихнуло французьке суспільство – і змусило діяти французьку державу.

Глава МВС Франції терміново летить до Москви, щоб переконати Росію прийняти назад «чеченських біженців», яких Париж з такою радістю приймав ще кілька років тому.

Париж відновлює діалог з питань безпеки з Москвою – російську столицю в перших числах листопада відвідає міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен. І їде він обговорювати зі своїм колегою Володимиром Колокольцевим не спільну боротьбу з ісламським тероризмом, і навіть не питання співпраці спецслужб. Міністр хоче обговорити питання повернення в Росію радикалізованих осіб, які осіли у Франції. Тобто чеченців.

Раніше лідер крайньої лівої французької партії «Непокорна Франція» Жан-Люк Меланшон закликав вислати з країни вихідців з Чечні, які займаються «політичним ісламізмом».

Про це він сказав в ефірі телеканалу LCI. Він заявив, що у Франції існують проблеми з чеченською спільнотою. Парламентарій зазначив, що минулого літа в Діжоні були заворушення, в яких брали участь представники чеченської діаспори.

«Тому я вважаю, що потрібно брати одне за одним справа кожного чеченця, що знаходиться у Франції, і всі ті, хто веде в соцмережах таку активність — як у випадку з цим вбивцею (вчителя Самюеля Паті) та іншими, ті, хто займається політичним ісламізмом повинні бути затримані і вислані», — сказав Меланшон.

Політик також підкреслив, що в чеченському суспільстві у Франції є дуже хороші люди, проте «упевнитися в цьому» — «державний обов’язок» французів.

16 жовтня в департаменті Валь-д’Уаз чоловік обезголовив вчителя. Злочинець був застрелений співробітниками поліції. За фактом події порушено справу про тероризм, розслідування веде антитерористична прокуратура. Президент Франції Еммануель Макрон назвав подію «ісламським терактом».

Нагадаємо, викладач французької середньої школи Самюель Паті, обезголовлений вихідцем з Росії Абдулаком А., буде посмертно нагороджений Орденом почесного легіону. У справі про вбивство Паті тривають затримання, МВС проводить рейди, а його глава критикує Комітет по боротьбі з ісламофобією.

Орден Почесного легіону, одна з вищих державних нагород Франції, був заснований в 1802 році Наполеоном Бонапартом.

Убитий викладач історії та географії Самюель Паті також буде проведений в командори ордена Академічних пальм, який вручається за звершення в області науки і культури.

Поділитись