Франція розраховує на повернення Росії до дискусій щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Франція розраховує на повернення Росії до дискусій щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Франція розраховує на повернення Росії до дискусій у “нормандському форматі” щодо врегулювання ситуації в Україні та сподівається досягти прогресу протягом найближчих тижнів.

Про це заявив у ніч на п’ятницю президент Франції Емманюель Макрон, виступаючи на брифінгу за підсумками саміту ЄС у Брюсселі.

“[Необхідно] повернути Росію в політичне русло, оскільки тільки так можна врегулювати українське питання. Це, зокрема, мінські угоди та “нормандський формат”. Ми обговорювали це вчора, і ми хотіли б досягти прогресу на цьому напрямі найближчими тижнями”, – сказав він.

Президент зазначив, що разом із канцлером ФРН Олафом Шольцем висловив відданість відновити переговори з РФ у цьому форматі після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на саміті Східного партнерства, який також проходив цього тижня у Брюсселі. Також він нагадав, що обговорював цю тему під час розмови із президентом РФ Володимиром Путіним у вівторок. Тоді лідери Росії та Франції домовилися провести ще одні переговори до кінця цього року.

Макрон зазначив, що країни Європи та США дотримуються багатостороннього підходу для врегулювання української кризи та “подають скоординовані сигнали”. Крім відновлення “нормандського формату” вони також віддані “політиці стримування” щодо Росії та активній підтримці України у питаннях, пов’язаних з економікою, соціальною сферою та свободою ЗМІ.

“Цей скоординований підхід за трьома напрямками дозволить нам діяти найбільш ефективно в короткостроковій перспективі, – сказав Макрон. – Ми дуже уважно стежимо за розвитком ситуації у сфері безпеки, але вважаємо, що при регулярному діалозі з Росією ми маємо вийти на єдиний шлях, який може превалювати у регіоні та у наших відносинах – це шлях діалогу та політичних рішень”.

“Зараз стоїть питання про ефективність. Ця інформація має конфіденційний характер, і ми зможемо озвучити її лише якщо ситуація нас до цього зобов’яже, – сказав він, коментуючи заяву ЄС про можливі санкції щодо РФ у разі військової агресії проти України. – Наше головне завдання – знайти політичне рішення і поки що ми просто домовилися продовжити вже існуючі санкції на півроку”.

Нормандський формат існує з червня 2014 року. Тоді під час святкування 70-річчя з моменту висадки військ союзників у Нормандії лідери Росії, України, Франції та Німеччини вперше обговорили врегулювання конфлікту на Донбасі. З того часу відбулися п’ять зустрічей на найвищому рівні, остання – 9 грудня 2019 року в Парижі.

Поділитись