Дженніфер Псакі нагадала про умови вступу України в НАТО

Дженніфер Псакі нагадала про умови вступу України в НАТО

Україні слід виконати ряд умов для відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу, заявила на регулярному брифінгу прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі.

Трансляція зустрічі з журналістами велася в YouTube-акаунті телеканалу NBS News.

«Є кроки, які повинна зробити Україна, вона добре знає, які. Це реформи, спрямовані на встановлення верховенства закону, модернізація оборонного сектора і нарощування економічного зростання», – підкреслила Дженніфер Псакі.

Представник Держдепартаменту додала, що Сполучені Штати не можуть одноосібно приймати рішення про членство держави в НАТО.

«Ми продовжуємо закликати до того, щоб двері НАТО були відкриті для бажаючих вступити [країн], але тільки коли вони готові і можуть виконувати зобов’язання і обов’язки, що стосуються членства, а також робити внесок в євроатлантичну безпеку», – пояснила прес-секретар президента США Джо Байдена.

Вона також нагадала: на саміті НАТО в червні США і їх союзники заявили, що підтримують «право України визначати власне майбутнє», в тому числі щодо можливого членства в альянсі.

31 серпня повідомлялося, що Сполучені Штати мають намір сприяти інтеграції України в Євросоюз, в тому числі шляхом модернізації та створення енергетичної інфраструктури. Крім цього, для просування цих стратегічних цілей і розширення двостороннього співробітництва США та України мають намір провести в найближчі місяці перше засідання Стратегічної діалогу з енергетики та клімату.

1 вересня в Білому домі відбулася зустріч президентів США і України Джо Байдена і Володимира Зеленського. Переговори лідерів тривали понад дві години і завершилися без підсумкової спільної прес-конференції. Зеленський відразу після виходу з Білого дому сів в автомобіль, відмовившись спілкуватися з журналістами, а тільки їм помахавши. Перед цим будівлю покинула українська делегація.

1 червня в офісі українського президента створили структурний підрозділ по інтеграції країни в Євросоюз і НАТО. Вказувалося, що одним із першочергових завдань стане координація співпраці з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції держави і Верховною радою.

У лютому 2019 року Верховна рада прийняла зміни до конституції, закріпивши курс України в ЄС і НАТО. Україна стала шостою державою, яка одержала статус партнера альянсу з розширеними можливостями.

Поділитись