Вторгнення Росії в Україну спричинило за собою десятки тисяч загиблих, мільйони переміщених осіб і спричинило економічні потрясіння по всьому світу за 18 місяців після його початку 24 лютого 2022 року.
Про це повідомляє Reuters.
Війна спричинила смерть на рівні, якого в Європі не було з часів Другої світової війни.
За даними Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) , станом на кінець липня було зареєстровано понад 9000 убитих і понад 16 000 поранених цивільних осіб, які вважають, що фактичні цифри значно вищі.
За даними New York Times, унаслідок війни загинуло або було поранено майже 500 000 військовослужбовців .
Газета цитувала офіційних осіб Сполучених Штатів, які підтримують Україну, стверджуючи, що 120 000 російських військових було вбито та від 170 000 до 180 000 поранено, при цьому кількість українських військових становить 70 000 убитих і 100 000-120 000 поранених.
Російські офіційні особи кажуть, що американські оцінки російських втрат занадто високі – і пропаганда. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 21 вересня заявив, що з початку війни загинули 5937 російських військових. Більше оновлень не надходило, а втрати є державною таємницею.
Україна не повідомляє, скільки її солдатів загинуло, і каже, що її військові втрати є державною таємницею, оскільки вони впливають на тактику бою.
Reuters не може перевірити плату з обох сторін.
Конфлікт на сході України почався в 2014 році після того, як проросійського президента було повалено під час революції на Майдані в Україні, а Росія анексувала Крим, коли підтримувані Росією сили воювали проти збройних сил України.
За даними УВКПЛ, з 2014 по кінець 2021 року там було вбито близько 14 000 людей , у тому числі 3106 цивільних.
З моменту вторгнення 2022 року мільйони українців були змушені залишити свої домівки, заявили в Агентстві ООН у справах біженців. В Україні проживає понад 41 мільйон осіб.
За оцінками УВКБ ООН, 17,6 мільйона людей в Україні потребують термінової гуманітарної допомоги, у тому числі понад 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб унаслідок війни.
За даними відомства , в Європі зафіксовано понад 5,9 млн біженців з України .
Росія зайняла 11% території України з початку війни, що еквівалентно Массачусетсу, Нью-Гемпширу та Коннектикуту разом узятим, за даними Центру Белфера при Гарвардській школі Кеннеді.
Якщо додати до Криму, який Росія анексувала в України в 2014 році, Росія зараз контролює близько 17,5% території України, площею близько 41 000 квадратних миль (106 000 квадратних кілометрів).
Відкинувши російські війська у 2022 році, вона не змогла досягти великих успіхів у боротьбі з численними російськими військами після початку нового контрнаступу на початку червня.
Україна втратила частину свого узбережжя, її економіка була підкошена, а деякі міста в результаті бойових дій перетворилися на пустки.
За даними Міжнародного валютного фонду, економіка України скоротилася на 30% у 2022 році, а цього року прогнозується зростання на 1-3%.
Скільки Україна витратила на бойові дії, невідомо.
Витрати Росії на війну є державною таємницею, але вони збігаються з великим шоком для російської економіки від найжорсткіших західних санкцій, запроваджених після вторгнення.
Економіка перевершила перші очікування двозначного скорочення у 2022 році, але повернення до процвітання ще далеке, оскільки уряд спрямовує більше витрат на військові.
За даними Міжнародного валютного фонду, цього року економіка Росії зросте на 1,5% після скорочення на 2,1% у 2022 році.
«У середньостроковій перспективі російська економіка буде перешкоджати відходу транснаціональних корпорацій, втраті людського капіталу, її відключенню від світових фінансових ринків, скороченню її політичних буферів», — заявила речниця МВФ Джулі Козак минулого місяця.
«І тому ми очікуємо, що в середньостроковій перспективі виробництво в Росії буде на 7 відсотків нижчим за довоєнний прогноз».
Росія подвоїла цільові витрати на оборону на 2023 рік до понад 100 мільярдів доларів – це третина всіх державних витрат, – показує урядовий документ, ознайомлений Reuters, оскільки витрати на війну в Україні зростають і створюють зростаючий тиск на фінанси Москви.
Оскільки військові витрати Росії стрімко зростають, а санкції скорочують її енергетичні доходи, Москва стикається з битвою за те, щоб утримати свій бюджет під контролем.
Росія втратила значну частину європейського газового ринку, але змогла продовжувати продавати свою нафту на світових ринках, хоча Сполучені Штати, Європа та інші держави обмежили або припинили свої закупівлі.
Її виключили з західних фінансових ринків, більшість її олігархів перебувають під санкціями, і вона відчуває проблеми з постачанням деяких товарів, таких як мікрочіпи.
Раніше цього року директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що Путін ризикує перетворити Росію з часом на “економічну колонію Китаю”.
Росія оголосила дефолт за своїми зовнішніми облігаціями вперше після лихових місяців після більшовицької революції 1917 року.
Вторгнення та санкції Заходу проти Росії призвели до різкого зростання цін на добрива, пшеницю, метали та енергоносії, підживлюючи хвилю інфляції та глобальну продовольчу кризу.
Росія є другим у світі експортером нафти після Саудівської Аравії та найбільшим у світі експортером природного газу, пшениці, азотних добрив і паладію.
Незабаром після вторгнення Росії в Україну міжнародні ціни на нафту підскочили до найвищого рівня з 2008 року.
З моменту вторгнення Сполучені Штати виділили понад 43 мільярди доларів на безпекову допомогу Україні, включаючи зенітні системи «Стінгер», протитанкові системи «Джавелін», 155-мм гаубиці та обладнання для захисту від хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного нападу.
За даними Кільського інституту світової економіки, найбільшими номінальними прихильниками України є Сполучені Штати, Європейський Союз, Великобританія, Німеччина та Японія .
Росія каже, що постачання зброї Заходом посилюють війну.