Делегації ЄС і США ведуть інтенсивні переговори напередодні зустрічі Дональда Трампа і Урсули фон дер Ляєн у Шотландії в неділю, оскільки Брюссель прагне укласти торговельну угоду з Вашингтоном та уникнути митної війни.
Про це повідомляє The Financial Times.
Президент Європейської комісії зустрінеться з президентом США сьогодні. Переговорники обговорюють угоду, яка встановлює мита в розмірі близько 15% на більшість імпорту США з ЄС — угоду, аналогічну до тієї, яку США уклали з Японією цього тижня.
Однак переговори між міністром торгівлі США Говардом Лутніком і високопосадовцями ЄС тривали до пізньої суботньої ночі, оскільки вони сперечалися щодо остаточних деталей рівня мит, які будуть застосовуватися до сталі, автомобілів і фармацевтичних продуктів ЄС, повідомили FT джерела, обізнані з ходом переговорів. Вони додали, що переговори часом були досить напруженими.
Лутнік і торговий представник США Джеймісон Грір залишилися в суботу у Вашингтоні, але, як очікується, в неділю вранці вони прибудуть до розкішного гольф-курорту Трампа «Тернберрі» на південно-західному узбережжі Шотландії, щоб остаточно узгодити угоду.
Трамп погрожує ввести 30-відсоткові мита на весь експорт ЄС до США, якщо до 1 серпня угода не буде досягнута. Це буде додаток до 25-відсоткових мит на автомобілі та автозапчастини і 50-відсоткових мит на сталь та алюміній, які вже діють. Трамп також розпочав розслідування, яке може призвести до введення мит на мікросхеми, фармацевтичні препарати та аерокосмічні деталі.
Все більше країн-членів ЄС закликають Брюссель ввести вже підготовлені тарифи у відповідь на американські товари на суму майже 100 млрд євро, якщо переговори проваляться.
Посли держав-членів ЄС мають зустрінуться сьогодні вранці, щоб отримати останню інформацію про переговори. Вони також повинні будуть схвалити будь-яку можливу угоду, укладену Трампом і фон дер Ляєн.
Якщо угода буде укладена, Брюссель з 7 серпня призупинить введення мит у розмірі до 30% на американський імпорт на суму 93 млрд євро. Якщо ні, деякі держави-члени тиснуть на Комісію, щоб вона на початку наступного тижня отримала схвалення на застосування свого найпотужнішого торгового зброї — інструменту проти примусу.
Цей інструмент, який ніколи раніше не використовувався, на першому етапі вимагатиме від Брюсселя визначити, чи мав місце примус. Якщо так, то кваліфікована більшість.