Білий дім посилив тиск на головного інфекціоніста США

Білий дім посилив тиск на головного інфекціоніста США

Білий дім підсилює тиск на головного експерта з інфекційних захворювань США, доктора Ентоні Фаучі.

Представник американської адміністрації на умовах анонімності повідомив CNN, що “кілька чиновників Білого дому стурбовані тим, що доктор Фаучі багато разів помилявся в очевидних речах”. Він надав довгий список прикладів, пославшись на коментарі Фаучі на початку пандемії і посилання на минулі інтерв’ю.

Ці приклади, які, за оцінкою експертів телеканалу, нагадують звинувачення опозиції на адресу політичного противника, включали в себе висловлювання доктора, применшувати небезпеку коронавірусу на ранній стадії пандемії, і цитату з його заяви в березні, коли Фаучі сказав: “Люди не повинні ходити в масках “.

Як зазначило джерело, президент Дональд Трамп і Фаучі не розмовляють один з одним і перестали спілкуватися кілька тижнів тому. Напруженість у відносинах між ними виникла, коли вони звинуватили один одного в недостатній відповіді на пандемію.

У недавній серії газетних і аудіовізуальних інтерв’ю Фаучі, який працював під керівництвом шести президентів США, дозволив собі відкрито заперечувати Трампу. Він, зокрема, різко відреагував на заяву президента про те, що “99 відсотків випадків коронавірусу в Сполучених Штатах були абсолютно нешкідливими”.

Трамп почав публічно критикувати Фаучі у виступах по національному телебаченню. “Доктор Фаучі – хороша людина, але він припустився багатьох помилок”, – сказав Трамп минулого тижня. При цьому, відзначають аналітики, Трамп прекрасно обізнаний, що американці в опитуваннях довіряють Фаучі більше, ніж йому.

У недавніх інтерв’ю глава Білого дому відкрито поставив під сумнів рекомендації, який він отримав від Фаучі на початку спалаху пандемії. З Трампом згодні багато високопоставлених чиновників в Білому домі. Інші чиновники адміністрації сказали CNN, що, хоча у них є розбіжності з методами Фаучі, вони не сумніваються в його чесності, зазначивши, що його єдина турбота є суспільна охорона здоров’я.

Голова комітету з розвідки палати представників Адам Шифф, каліфорнійський демократ і один з найбільш непримиренних критиків Трампа, заявив в неділю ввечері, що будь-які спроби Білого дому відсунути на другий план або дискредитувати Фаучі “просто жахливі”. За його словами, такий крок “настільки характерний для Дональда Трампа, що він може запросто звільнити доктора”. “Президент знову втручається”, – уклав Шифф.

Кетлін Сібеліус, яка була головою апарату міністерства охорони здоров’я і соціальних служб при колишньому президенті Бараку Обамі, сказала, що спроби дискредитувати Фаучі та інших вчених “потенційно дуже і дуже небезпечні” в той момент, коли США і інші країни працюють над створенням вакцини проти коронавірусу.

Поділитись