Байден: при ухваленні санкцій проти РФ керувався тим, що буде кращим для США

Президент США Джо Байден заявив, що при ухваленні рішення про санкції проти Росії керувався тим, що буде кращим для його країни.

Він вважає, що якщо не вживати заходів щодо Росії, то це призведе до хаосу в Європі.

2023 року США мають намір збільшити військові витрати на $45 млрд. Члени комітету сенату США із збройних сил схвалили виділення додаткових $45 млрд на оборону на 2023 фінансовий рік. Про це повідомляє видання Military Times.

Зазначається, що загальний розмір оборонних витрат у 2023 році становитиме $847 млрд, що перевищує оборонний бюджет цього року. Як пишуть журналісти видання, бюджет контрастує із планом конгресменів-демократів із палати представників, оприлюдненим раніше, який передбачав меншу суму на військові витрати відповідно до прохання президента США Джо Байдена.

Законопроект сенатського комітету також включає підвищення заробітної плати військовим і цивільним співробітникам збройних сил на 4,6%, закупівлю нової авіаційної, морської та сухопутної техніки.

Як заявив голова комітету Джек Рід, законопроект має сприяти усуненню наслідків інфляції, а також дає можливість надати Україні додаткову військову допомогу в розмірі $800 млн, а також $2,7 млрд на майбутнє виробництво боєприпасів для Javelin та Stinger.

Також витрати передбачають продовження експлуатації вільнопадаючої атомної бомби B83 потужністю до 1,2 Мт, яку також збиралися зняти з бойового чергування з ініціативи Байдена.

Очікується, що комітет Палати представників із збройних сил завершить роботу над законопроектом наступного тижня з розрахунком на погодження компромісного варіанту між двома палатами до кінця літа.

Раніше, 15 червня, американський лідер Джо Байден під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що Вашингтон виділяє Києву новий пакет військової допомоги на загальну суму $1 млрд. Вона включатиме додаткові артилерійські знаряддя та засоби берегового захисту, а також боєприпаси для артилерії та передових ракетних систем.

У той же день американський постпред при НАТО Джуліанна Сміт зазначила, що список озброєнь, які запитують Україна, постійно змінюється, що призводить до труднощів для США та їхніх союзників у забезпеченні Києва військовою допомогою.

26 травня оглядач Раджан Лаад у статті для видання American Thinker висловив думку, що безконтрольне постачання американських озброєнь в Україну може призвести до терактів на території Сполучених Штатів. За його словами, зараз на території України діє близько 20 тис. добровольців у складі української армії. І, на його думку, така велика кількість людей неможливо належним чином перевірити, що викликає побоювання щодо їхніх намірів.

Автор публікації також зазначив, що американська адміністрація виділяє значну суму Києву в той час, коли в самій країні виникла безліч криз.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,