Азербайджанська діаспора підтримує український народ у війні з Росію

Азербайджанська діаспора підтримує український народ у війні з Росію

5 жовтня 2022 року під час безперервної Вітчизняної війни України з Росією в офісі Ради Азербайджанців України відбулася зустріч із Народним депутатом Верховної Ради України, головою комітету Благодійного фонду «Слава Україні» Юлією Гришиною.

У цій зустрічі взяли участь Генеральний секретар РАУ, члени правління РАУ, керівники регіональних організацій Асоціації, а також Віктор Коврей – начальник Відділу співпраці з етнічними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Генеральний секретар Ради Азербайджанців України Джейхун Маммадов поінформував депутата та учасників зустрічі про допомогу, наданої азербайджанцями, які живуть в Україні, народу та збройним силам України в період війни:

«З першого дня війни азербайджанці пліч-о-пліч з українцями борються за свободу їхнього народу. Це відбувається скрізь – і на фронті, і в тилу. Азербайджанці воюють на рівних на передовій, захищаючи право України на свободу своєї землі. Вони беруть участь в організації та доставці гуманітарної допомоги на окуповану територію та передову, розподілу її всередині України, допомагають українським біженцям у Європі, беруть участь в інформаційній боротьбі.

20 азербайджанців – борців з агресором, загинули смертю хоробрих на полі бою. Їхні імена назавжди залишаться у Книзі Пам’яті двох великих братніх народів – українського та азербайджанського. Ми схиляємось перед подвигом цих шахідів-мучеників».

Джейхун Маммадов зазначив, що допомога невичерпна і буде обов’язково продовжена за ініціативи та фінансової підтримки голови Київського конгресу азербайджанців члена правління РАУ Олега Крапівіна.

Звичайно, були і є різні темні сили, готові зруйнувати дружбу між нашими країнами, вбити клин у наші симпатії та допомогу. Але цей важкий час ще раз показав, наскільки сильна та міцна українсько-азербайджанська солідарність.

Народний депутат Верховної Ради України Юлія Гришина подякувала Азербайджанській державі та азербайджанській діаспорі в Україні за підтримку, наголосивши на важливості системних спільних дій щодо забезпечення безперервності гуманітарної допомоги в майбутньому. Вона розповіла про фонд «Слава України», наголосивши на позитивних чинниках спільного співробітництва:

«Я знаю азербайджанців, у мене багато добрих та вірних друзів серед них. Це всебічно освічені та здібні люди. Їхня згуртованість, патріотизм і організованість – завжди викликали почуття захоплення».

Юлія Гришина запропонувала закликати організацію азербайджанської діаспори в інших країнах підтримати справедливу боротьбу України.

Цю ідею підтримали всі присутні, у тому числі й Віктор Коврей – начальник Відділу співпраці з етнічними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, наголосивши на важливості взаємної підтримки в умовах цієї страшної війни.

Один за одним, у своїх виступах член Київського конгресу азербайджанців України Ельнур Гозалов, голова РАУ Львівської області Теймур Мамедов, голова РАУ міста Кривий Ріг Камал Агаєв, член правління РАІУ Касам Ахмедов, голова Житомирської Ради Азербайджану Фаїг Гамбаров висловили впевненість у перемозі України та наголосили що й надалі повсюдно підтримуватимуть Україну.

За підсумками зустрічі були узгоджені такі питання:

  1. Установити співпрацю з Благодійним фондом «Слава України», започаткованим Верховною Радою України.
  2. Підготувати звіт про надану гуманітарну допомогу.
  3. Підготувати звернення до азербайджанців, які проживають у Російській Федерації, із закликом не приймати участь у війні.

Зустріч закінчилася загальною дискусією з побажаннями якнайшвидшої Перемоги українського народу в цій кривавій війні.

Поділитись