З березня цього року в російськомовному співтоваристві в Аргентині все частіше почала з’являтися інформація про посилення правил в’їзду та перебування в країні для громадян Росії.
Після лютневого скандалу із затриманням міграційною службою у столичному міжнародному аеропорту групи вагітних дівчат із РФ з’явилися і перші повідомлення про відмови у продовженні періоду туристичного перебування.
Нагадаємо, що між Росією та Аргентиною діє угода про безвізовий в’їзд, згідно з яким дозволений період перебування в країні становить 90 діб.
Завідувач консульського відділу посольства Росії в Аргентині Георгій Полін зазначив, що дипмісія відслідковує ситуацію з практикою місцевої міграційної служби, що частішає, щодо відмови у продовженні перебування в країні як турист. Він підкреслив, що окрім цього відомо про відмови в оформленні видів на проживання, а також скасування раніше виданих посвідок на проживання.
Російським туристам пропонується або подати апеляцію протягом п’яти діб після отримання повідомлення про відмову, або залишити країну в найкоротший термін під загрозою запуску процедури депортації. Раніше міграційна служба задовольняла переважну кількість аналогічних запитів без жодних проблем.
“Поки йдеться про кілька десятків випадків. Звертає на себе увагу, що як обґрунтування таких відмов аргентинська міграційна влада посилається на положення статті 1 двосторонньої угоди про безвізові поїздки”, – підкреслив Полін.
Він уточнив, що власники звичайного російського закордонного паспорта мають право “в’їжджати, виїжджати, слідувати транзитом і перебувати на території Аргентини без віз не більше 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів (починаючи з дати першого в’їзду)”. При цьому для перебування понад 90 діб, так само як і провадження трудової чи комерційної діяльності, росіянам необхідно отримувати візу в аргентинському посольстві.
За словами дипломата, ситуація, що складається, практично повністю лежить в площині аргентинського міграційного законодавства. Він також звернув увагу на наявність певних ознак вибірковості у підходах аргентинської міграційної служби щодо залучення цих законодавчих норм саме щодо росіян. “В останні місяці “на слуху” майже виключно російські громадяни. Думаємо, ситуація вимагає ще деякого аналізу та спостережень”, – зазначив Георгій Полін.