Щонайменше 10 держав, що входять до Євросоюзу, експортували до РФ військові технічні засоби майже на 350 млн євро, порушуючи санкції, що діяли останніми роками.
Про це пише The Telegraph з посиланням на дані Євросоюзу.
Близько 78% всього обсягу постачання припадає на німецькі та французькі компанії. Вони забезпечили Росію військовою технікою та боєприпасами на 273 млн євро. Ця техніка зараз, ймовірно, використовується на війні в Україні.
Заборона на постачання зброї до Росії була запроваджена після анексії Криму у 2014 році. Проте німецькі компанії скористалися лазівкою в ембарго ЄС, продавши Москві обладнання подвійного призначення вартістю 121 млн євро, включаючи гвинтівки та броньовану техніку, випливає з даних ЄС. Було також встановлено, що Франція відповідає за відправку вантажів більш ніж на 152 млн євро до Росії в рамках 76 експортних ліцензій.
Париж дозволив експортерам виконувати контракти, узгоджені до 2014 року. Поряд із бомбами, ракетами та торпедами французькі фірми відправили тепловізійні камери більш ніж для 1 тисячі російських танків, а також навігаційні системи для винищувачів та ударних вертольотів.
Італія відправила зброю на 22,5 млн. євро до Москви після введення ембарго ЄС, а Великобританія – на 2,4 млн. євро. Австрія, Болгарія та Чехія експортували зброї до Росії на 49,3 млн. євро в період з 2015 по 2022 рік.
За даними Єврокомісії, країни ЄС у 2021 році продали Росії зброї та боєприпасів на 39 млн євро.
У Берліні наполягають, що відправляли до Росії зброю лише після того, як отримували гарантії від Кремля, що вона призначена для застосування у цивільній, а не військовій сфері.
Після вторгнення російської армії в Україну ЄС запровадив додаткові обмеження на експорт товарів подвійного призначення до Москви. Лазівка, що дозволяла обходити ембарго, була закрита 8 квітня після введення п’ятого пакета санкцій. На закритті цієї лазівки наполягали Польща та Литва.
Цього тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував громаду за відмову надати Україні важке озброєння для боротьби з агресором. А президента Франції Еммануеля Макрона за його телефонні переговори з Путіним звинуватили у проведенні політики «умиротворення» агресора.
Франція та Німеччина також виступали проти запровадження в Євросоюзі заборони на купівлю російського газу. Навіть зараз ЄС продовжує купувати щодобово російські енергоресурси вартістю 1 млрд. євро.