Затримано злочинця, який здійснював онлайн-покупки за допомогою викрадених баз даних

Затримано злочинця, який здійснював онлайн-покупки за допомогою викрадених баз даних

Зловмисник купував на закритих форумах в мережі інтернет викрадені хакерами бази даних користувачів відомих світових онлайн ресурсів з купівлі-продажу різноманітних товарів.

Маючи їх реквізити для онлайн розрахунків, чоловік купував за кордоном дорогу техніку та продавав її на території України. Працівники Київського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Черкащини викрили 30-річного мешканця Черкас у використанні викрадених реквізитів банківських карток та персональних даних громадян.

Працівники кіберполіції провели обшук у квартирі зловмисника. У його помешканні виявили велику кількість цифрової техніки, яка призначалася для продажу, комп’ютерну техніку, а також сканкопії документів підставних осіб, на ім’я яких надсилалися міжнародні бандеролі.

Встановлено, що за час таких оборудок чоловік отримав близько 200 міжнародних посилок на одному поштовому відділенні. Під час проведення подальших слідчих дій буде встановлено усіх осіб, які стали його жертвами. Враховуючи те, що серед потерпілих були не тільки громадяни України, а і іноземці, наразі працівники кіберполіції надсилають міжнародні запити до різних країн, аби встановити усіх потерпілих.

Кримінальне провадження відкрито за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Аби уникнути випадків втрати конфіденційної інформації кіберполіція радить:

– використовувати поштові сервіси лише з двофакторною аутентифікацією

– використовувати надійні (складні) паролі та змінювати їх при найменшому сумніві щодо їх компрометації.

– не пересилати особисті логіни та паролі у відкритому вигляді за допомогою месенджерів

– не переходити за підозрілими гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друзів (їх акаунт також може бути скомпрометовано)

– встановити ліміти на онлайн-розрахунки

– використовувати послугу мобільного банкінгу. В такому випадку власник картки відразу дізнається про зняття коштів і матиме можливість здійснити блокування транзакції

Фото Кіберполіції.

Поділитись