У Західній Африці інженери і вчені виявили резервуар, заповнений чистим водневим газом, який дає шанс повністю позбавити людство газових і нафтових проблем. У цій шахті можна знайти близько 1 400 000 кілограмів чистого водню. Площа, яку він займає, сягає 8 квадратних кілометрів.
Про це пише Есocoticias.com.
Видання пише, що відкриття стало результатом трагічного інциденту, коли у 2000-х роках на шахті Буракебугу в Малі внаслідок викиду газу сталася велика пожежа. З’ясувалося, що викинутий газ на 98 відсотків складався з чистого водню.
Проведені аналізи засвідчили, що водень у шахті перебуває у своїй найчистішій формі і повністю відрізняється від водню, виробленого внаслідок забруднювальних процесів. Він з’явився в результаті хімічних реакцій між водою і багатими залізом мінералами. Крім того, було виявлено, що водень безперервно продовжує вироблятися в результаті природного процесу, званого серпентинізацією.
Під час з’ясування вартості видобутку було виявлено, що природний водень у Малі можна добути лише за 50 центів за кілограм. Ecoticias нагадав, що зелений водень, отриманий шляхом електролізу, коштує близько 5 доларів за кілограм. А синій водень, отриманий з викопного палива з уловлюванням вуглецю, коштує близько 2-3 доларів за кілограм.
Відкриття в Малі знову вивело на перший план дискусії про потенціал, який можуть мати інші африканські країни. Передбачається, що африканські країни з геологією, схожою на Малі, як-от Гвінея, Демократична Республіка Конго і частини південної Африки, також можуть містити настільки ж великі запаси водню.