Влада Малайзії відклала зниження вікового цензу для голосування на виборах

Влада Малайзії відклали плановане зниження мінімального віку для громадян, які мають право голосу на будь-яких державних виборах.

Про це пише в п’ятницю газета The Straits Times з посиланням на голову виборчкому Абдулу Гані Саллеха.

За його словами, «зниження мінімального порогу з 21 року до 18 років не може бути реалізовано по крайней мере в цьому році в зв’язку з пандемією коронавируса, через яку кілька разів оголошувався локдаун».

У 2018 році, коли в Малайзії останній раз проводилися загальні парламентські вибори, проголосувати на них могли 14,9 млн чоловік. Прийняті в 2019 році поправки в законодавство дозволили збільшити число виборців на 30%.

На початку минулого року в країні виникла політична криза після того, як чинний на той момент глава уряду Махатхир Мохамад пішов у відставку, залишивши також пост лідера правлячої на той момент «Альянсу надії». Він зайняв крісло прем’єра після перемоги на загальних парламентських виборах в травні 2018 року. Разом з тим, всупереч усталеній практиці, верховний правитель самостійно призначив нового прем’єра — Мухіддіна Яссіна. При цьому Махатхир до недавнього часу наполягав, що саме він зберігає парламентська більшість. У вересні новий лідер «Альянсу надії» Анвар Ібрагім зажадав проведення дострокових виборів, оскільки, на його думку, саме його кандидатура має найбільшу підтримку в парламенті.

Спочатку нинішній глава уряду пообіцяв провести вибори в 2021 році, проте потім з його ініціативи верховний правитель оголосив в країні надзвичайний стан, яке забороняє вибори, а також припиняє діяльність парламенту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...