Великобританія погодилася продати Україні військові кораблі та ракети

Великобританія продасть Україні військові кораблі та ракети після того, як міністр оборони королівства Бен Воллес підпише нову угоду з Києвом на тлі зростання напруженості у відносинах з Росією.

Про це повідомляє газета The Telegraph.

Договір дозволить Україні отримати кредити від Великобританії для придбання британських військових кораблів та ракет.

Угода включатиме закупівлю двох протимінних кораблів, подібних до HMS Brocklesby британського королівського флоту, спільне виробництво восьми ракетних кораблів, а також постачання та модернізацію систем озброєння на кораблях, що вже входять до ВМС України.

Окрім того, планується спільне виробництво фрегату та технічна підтримка України для будівництва військово-морської інфраструктури.

При цьому прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, виступаючи у середу в парламенті, заявив, що Україна з історичних причин не має гарантії безпеки від держав НАТО, оскільки не є членом Північноатлантичного альянсу. Тому, наголосив глава британського кабміну, «ми маємо зробити так, щоб усі розуміли, що ціна прорахунку на кордонах як України, так і Польщі буде величезною».

Раніше цього дня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що угода Великої Британії та України про кредит на військові цілі стала черговим доказом нарощування британської військової активності біля кордонів Росії.

При цьому 16 листопада Бен Уоллес та його український колега Олексій Резніков зазначили, що Великобританія та Україна не хочуть ворогувати з Росією, але водночас країни стурбовані її військовою активністю на українському кордоні.

Український портал «Дзеркало тижня» 14 листопада повідомив, що Лондон виділив Києву £1,7 млрд на розвиток флоту. За даними видання, ці гроші будуть виділені у кредит, який Київ має повернути до 2031 року. Україна, як зазначив портал, витратить частину цих коштів на будівництво нових суден та морських баз.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...