В США проаналізували просування окупантів на фронті

В США проаналізували просування окупантів на фронті

У Росії до 9 травня в Україні на фронті буде просування, але воно не буде значним.

Про це пише The New York Times з посиланням на військовий аналіз влади США.

Американські чиновники не бачать значного нарощування російських сил на фронті напередодні цієї дати.

ВСУ продовжують відчувати брак боєприпасів, але ризику розвалу оборони американці на даний момент не бачать. Минулої неділі Україна отримала першу партію ракет, у тому числі протитанкових, та вкрай необхідних 155-міліметрових артилерійських снарядів із нового пакету допомоги США.

Друга партія цієї зброї та боєприпасів прибула у понеділок. А у вівторок до Польщі прибула свіжа партія ракет до «Петріотів» з Іспанії. Вони мають незабаром опинитися в Україні.

Загалом за останній тиждень на склади НАТО в Європі прибуло безліч зброї та боєприпасів для України. Але прибуття в такій кількості, щоб зміцнити оборону на полі бою, може зайняти «місяці». Частину боєприпасів зі США, швидше за все, не буде доставлено до початку літа – «або навіть пізніше».

На думку американських аналітиків, Україна зможе стабілізувати фронт за допомогою переданої зброї «у кращому разі влітку, а в гіршому – наприкінці року».

У пріоритеті – передача далекобійних ракет Storm Shadow. Це може зайняти кілька тижнів.

Очікується і передача нової системи Patriot – не раніше кінця червня. Для її використання потрібно навчити солдатів. У понеділок близько 70 українських військових розпочнуть шеститижневий курс, який зазвичай займає 6-9 місяців.

Одночасно з «Петріотом» (тобто не раніше кінця червня) можуть бути передані і F-16.

Поділитись