В Євросоюзі розвиватимуть атомну енергетику через ціни на газ

В Євросоюзі розвиватимуть атомну енергетику через ціни на газ

Французький міністр економіки і фінансів Брюно Ле Мера і міністр-делегат з питань промисловості при тому ж відомстві Аньєс Панье-Рюнаше розповіли про спільну заяву десяти країн Євросоюзу.

Держави виступили за розвиток атомної енергетики, оскільки в ній вони побачили рішення газової кризи в Європі, пише Le Figaro.

Ініціативу вже підтримали Франція, Румунія, Чехія, Фінляндія, Словаччина, Хорватія, Словенія, Болгарія, Польща і Угорщина. Ці країни вважають, що необхідно розглядати всі технології виробництва енергії з низьким викидом СО2. Вони запропонували визнати атомну енергетику «зеленою» галуззю до кінця 2021 року, оскільки вона «грає найважливішу роль в захисті клімату».

«Збільшення цін на енергію показує, наскільки важливо нам якомога швидше скоротити нашу енергетичну залежність від іноземних держав. Очевидно, що напруженість з поставками енергоносіїв в подальшому стане все більш частим явищем», – закликали автори тексту.

На думку авторів статті, мирний атом забезпечує стабільність в енергетичному секторі, оскільки захищає споживача від коливання цін, а також зміцнює незалежність Європи в цій сфері. Крім того, атомна енергетика дозволяє сформувати близько мільйона робочих місць і прискорити розвиток європейської промисловості.

Раніше в Європі закликали не шукати винних у зростанні цін на газ. Офіційний представник Європейської комісії (ЄК) Дана Спінант повідомила, що Європа прагне вирішити з’явилася проблему.

Поділитись