Уряд Молдови попросив «Газпром» допомогти у вирішенні газової кризи

Віце-прем’єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину звернувся до голови «Газпрому» Олексія Міллера із проханням допомогти вирішити газову кризу.

Як зазначив міністр в ефірі каналу TVR-1, АТ «Молдовагаз» має 20 січня розплатитися за газ, спожитий з 1 по 15 січня, проте компанії не вистачає на оплату $25-32 млн.

Ми не можемо швидко реагувати на зміну цін. Було б слушно, щоб «Газпром», який є мажоритарним акціонером «Молдовагазу», виступив би з рішенням. Про це я попросив у розмові з паном Міллером», — заявив Спину.

Раніше, 12 січня, на засіданні молдавської надзвичайної комісії щодо ситуації на газовому ринку було ухвалено рішення звернутися до «Газпрому» з проханням відстрочити авансовий платіж за січень.

Підставою для такого рішення стали звіти «Молдовагазу» та міністерства інфраструктури та регіонального розвитку. Вони підтвердили проблеми з повною оплатою рахунків постачальнику, що пов’язано з підвищенням цін на газ у січні на тлі збереження раніше затвердженого тарифу.

11 січня повідомлялося, що Спину обговорює з «Газпромом» можливість скасування авансової плати за газ.

За словами Спину, Молдова зіткнулася з черговим етапом енергетичної кризи через зростання вартості газу. У грудні закупівельна ціна на газ становила $450 за тисячу кубометрів, а в січні вже близько $646.

У жовтні 2021 року «Молдовагаз» та «Газпром» продовжили контракт на постачання блакитного палива на п’ять років. Для Республіки Молдова затвердили нову формулу розрахунку вартості цього енергоносія, що враховує співвідношення ринкових цін на газ та нафту. Головними умовами нового контракту було виділено своєчасні платежі та погашення заборгованості за газ молдавських споживачів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,