Українці просто почали шукати більш вигідні умови праці та заробітку. Польща більш дружелюбна для українців стосовно мови та менталітету, але в тій же Німеччині можна заробляти набагато більше.
Для багатьох українських заробітчан це вагома причина, щоб виїхати.
Відзначається, що в 2020 році ФРН полегшить працевлаштування кваліфікованих працівників з держав, що не входять до Євросоюзу. Закон про імміграцію працівників Бундестаг повинен прийняти в першій половині 2019 року, завдяки чому сподіваються зменшити нестачу робочої сили, на яку скаржаться німецькі підприємці.
В свою чергу польські експерти переконані, що їхня країна повинна «затримати» українських заробітчан, адже відтік рук може негативно позначитися на економіці. Скажімо, нове житло відразу підскочить в ціні, бо третина вартості будівництва припадає на оплату праці, а місцевим будівельникам потрібно платити більше, ніж українським “колегам».
“В першу чергу поїдуть найкращі фахівці”, — повідомив віце-голова Business Centre Club Збігнєв Журек.
Стало відомо, що Польщу можуть залишити до 59% українських заробітчан.
“Це велика загроза для польської економіки. Через два-три місяці нестача кадрів може вирости з 165 тисяч до півмільйона людей”, — заявив Томаш Инглот, глава агентства працевлаштування Personel Service, яке займається рекрутингом українських заробітчан, пише today.ua.