Українська армія готує наступ на Херсон, а Росія взяла оперативну паузу

В американському Інституті вивчення війни (ISW) стверджують, що українська армія продовжує створювати умови для контрнаступу на Херсонщину.

Про це йдеться у свіжому звіті ISW.

Зазначається, що росіяни провели 6 липня безуспішні наступальні операції на північному заході Херсонської області та продовжують вести артилерійський вогонь по всій південній осі для відбиття українських атак.

«Дані дистанційного зондування FIRMS показали велику кількість пожеж уздовж кордону Херсон-Миколаїв та Херсон-Дніпропетровська область. На геолокованих кадрах видно, як українські та російські сили вели артилерійський вогонь у районі Снігурівки та Андріївки на кордоні Херсонської та Миколаївської областей. Українське Південне оперативне командування додало, що російські війська завдали ракетних ударів по житловій інфраструктурі в Нечаянному (приблизно за 33 км на захід від Миколаєва), але російські Telegram-канали стверджували, що російські ракети завдали удару за українськими позиціями», — сказано в повідомленні.

Аналітики вважають, що Росія взяла оперативну паузу.

«Міноборони РФ не заявило про будь-які територіальні придбання з 3 липня. Це підтверджує думку, що російські сили проводять оперативну паузу, продовжуючи при цьому обмежені наземні атаки, щоб створити умови для більш масштабних наступальних операцій.

Кремль продовжує готуватися до затяжної війни, створюючи умови для криптомобілізації економіки та значною мірою ініціюючи оперативну паузу в Україні», — зазначають вони.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,