Україна запропонувала ЄС спосіб обходу оплати за російський газ

Україна пропонує Євросоюзу користуватися російським газом, але перераховувати гроші на спеціальні депозитні рахунки, а не до Росії.

Про це розповів заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков.

«Ми пропонуємо «іранську модель» санкцій: природний газ дозволяється від „Газпрому“ до Європи, але всі кошти зберігаються на спеціальних депозитних рахунках у європейських банках, доки Росія не виконає певних умов», — цитує «Укрінформ» Демченкова.

За його словами, гроші не йтимуть безпосередньо до Росії.

Природний російський газ найскладніше замістити, він становить 40% загального імпорту Євросоюзу, повідомив заступник міністра. Він вважає, що російська енергетика «помре без Європи». За словами Демченкова, без європейського ринку РФ потрібно законсервувати родовища, а коли їх почнуть відновлювати, то буде втрачено 70% цих родовищ. Демченков заявив, що Євросоюз також може повністю відмовитися від зрідженого природного газу (ЗПГ) та нафтопродуктів із Росії.

Раніше Євросоюз ухвалив п’ятий пакет антиросійських санкцій. Обмеження передбачають заборону на купівлю та імпорт вугілля, а також заборону для російських судів заходити до європейських портів. Рішення щодо введення санкцій щодо російського газу та нафти поки що не прийнято, цитує ЗМІ главу зовнішньополітичної служби Євросоюзу Жозепа Борреля.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,