Указ Путіна щодо паспортів самопроголошених республік на Донбасі розлютив Київ

Міністерство закордонних справ України прокоментувало указ президента РФ про визнання документів, виданих жителям так званих ЛНР і ДНР, а також надання жителям республік російського громадянства.

Відповідну заяву було опубліковано на сайті МЗС.

«МЗС України вважає ці кроки російської сторони черговим елементом агресії по відношенню до України, спрямовані проти суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, відвертим свідченням наміру Кремля продовжувати війну проти України не тільки збройними, а й юридичними методами», — йдеться в заяві.

У міністерстві вважають, що «протиправне рішення Кремля відкрито суперечить зобов’язанням російської сторони за мінським домовленостями», а також ігнорує зусилля, що вживаються в рамках Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи. Там також відзначили, що не визнаватимуть документи.

«Переконані, що наші міжнародні партнери також не визнаватимуть ці російські документи і будь-які угоди на їх основі. МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно скасувати всі агресивні рішення щодо України і усунути їх негативні наслідки», — йдеться в повідомленні.

МЗС України висловив рішучий протест російській стороні і направив відповідну ноту, закликавши міжнародних партнерів засудити дії РФ і вжити необхідних заходів тиску, в тому числі санкцій.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: ,