У Сенаті США посперечалися через аборти для вагітних трансгендерів

На слуханнях у Конгресі США щодо скасування прав на аборти сталася дискусія через суперечку про можливість чоловіків завагітніти, передає USA Today.

Конфлікт стався між сенатором-республіканцем Джошем Хоулі та професором юриспруденції Каліфорнійського університету в Берклі Хіарою Бріджс. Політик звернув увагу на те, що експерт розмито формулює те, кого може порушувати питання заборони права переривання вагітності.

«Ви кажете про людей з можливістю завагітніти, це жінки?» — звернувся до юриста республіканець. Бріджс відповіла, що чоловіки-трансгендери також «спроможні завагітніти». Хоулі попросив її уточнити, кому, на думку експерта, належить декларація про переривання вагітності.

«Я хочу наголосити, що ваші питання трансофобні, і вони провокують людей на насильство через те, що ви їх не визнаєте», — продовжила Бріджс.

Сенатор здивувався, що його звинуватили у підбурюванні до агресії. Юрист запитала в нього, чи республіканець вважає, що чоловіки можуть завагітніти. Хоулі відповів негативно.

Тобто ви заперечуєте, що трансгендери існують. Дякую», – різко висловилася вона. Політик поцікавився, чи веде професор свої лекції у такому категоричному тоні. Опонентка порадила йому відвідати її заняття, щоб сенатор міг там «чомусь навчитися».

Постанова у прецедентній справі «Роу проти Уейда», згідно з якою федеральна влада гарантує права, що стосуються абортів, була винесена 24 червня. Надалі права на аборти будуть визначатися штатами, якщо Конгрес не вживе жодних заходів. Активісти обурені таким рішенням, оскільки майже половина штатів ухвалила або ухвалить закони, що забороняють аборти, тоді як інші вжили суворих заходів, що регулюють цю процедуру.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,