У міноборони КНР заявили про намір співпрацювати з армією Росії

У міноборони КНР заявили про намір співпрацювати з армією Росії

Відносини Китаю та Росії не є військово-політичним союзом, схожим на ті, що були створені в епоху холодної війни, вони перевершують цю модель.

Про це у четвер, 30 березня, заявив офіційний представник міністерства оборони Китаю Тань Кефей.

Тань Кефей підкреслив, що російсько-китайські відносини мають характер неприєднання до блоків, неконфронтації та ненаціленості на треті сторони.

При цьому він зазначив, що Народно-визвольна армія Китаю надалі має намір зміцнювати співпрацю зі Збройними силами Росії. У тому числі разом із Російською армією підтримувати регіональний мир та безпеку, захищати міжнародну справедливість та правосуддя, а також розвивати взаємну довіру у військовій сфері.

«Армія Китаю має намір разом із ЗС РФ докладати спільних зусиль для реалізації важливого консенсусу, досягнутого між главами двох держав, поступово посилювати стратегічну координацію, регулярно проводити спільні навчання та патрулювання на морі та в повітрі», — наголосив офіційний представник міноборони КНР.

Що стосується спільних навчань військово-морських сил Росії, Китаю та Ірану, то в міноборони КНР високо оцінюють їх позитивний внесок у захист безпеки на морі та у зміцнення стабільності, додав Тань Кефей.

Він також заявив, що збройні сили Китаю та Росії регулярно проводитимуть спільні повітряні та морські патрулювання.

Поділитись