У Гаїті пройшли демонстрації з вимогою прискорити розслідування вбивства президента

Декілька тисяч учасників зібрали демонстрації у різних містах Гаїті з вимогами притягнення до відповідальності причетних до вбивства президента Гаїті Жовенеля Моїза у червні 2021 року.

Про це повідомляє агентство EFE.

У день річниці вбивства влада республіки організувала пам’ятні заходи. Зазначається, що, незважаючи на заяви вдови президента Мартін Моїз про відмову від участі членів сім’ї в офіційних церемоніях, вони з’явилися в Національному пантеоні. Раніше Мартін Моіз заявила, що не відкидає причетності прем’єр-міністра Аріеля Анрі до організації замаху.

У вересні минулого року прокуратура Гаїті зажадала надати прем’єру статус обвинуваченого у справі про організацію вбивства Моїза після появи інформації про телефонні розмови Анрі в день замаху з одним із причетних до нього. Пізніше глава уряду усунув з посади прокурора, який запідозрив його у причетності до вбивства.

7 липня 2021 року Моїз був смертельно поранений під час нападу на його резиденцію, вогнепальні поранення також одержала його дружина. Пізніше влада оголосила, що до злочинної групи входили 26 громадян Колумбії, частина з яких заарештована. Загалом у справі про вбивство було затримано понад 40 осіб.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,