У Франції пояснили необхідність обстрілу Криму

У Франції пояснили необхідність обстрілу Криму

Українські обстріли Криму потрібні для того, щоб позбавити росію можливості спостерігати за прибуттям F-16.

Про це пише Le Monde.

Французька газета опитала місцевих експертів щодо того, чому Україна продовжує атакувати об’єкти в анексованому Криму, з огляду на те, що перспектива його звільнення зараз видається віддаленою.

На їхню думку, у цієї кампанії багато цілей: змушувати російський флот триматися на віддалі від заходу Чорного моря і не загрожувати судноплавству в Одесі та сусідніх із нею портах, порушувати постачання російської армії в материковій частині України. Але головне — це створити безпечні умови для отримання винищувачів F-16, яке очікується на початку літа.

“росіяни використовують свої можливості спостереження в Криму, щоб дізнаватися, що відбувається на заході України. Дуже важливо зламати ці інструменти, щоб росіяни не побачили прибуття F-16 у реальному часі, що дало б їм змогу відреагувати”, — цитує газета експерта з міжнародних ризиків Стефана Одрана.

Крім того, обстріли цілей у Криму не поглиблюють дефіцит боєприпасів, який українська армія відчуває на фронті, оскільки дрони великої дальності та крилаті ракети SCALP/Storm Shadow для застосування на фронті не призначено, сказав виданню науковий директор Інституту стратегічних і оборонних досліджень Тібо Фуйє.

Поділитись