У Фінляндії сталася аварія на АЕС «Олкілуото», підвищився рівень радіації

Технічний інцидент зафіксований на другому енергоблоці атомної електростанції «Олкілуото», розташованій на заході Фінляндії, йдеться в заяві компанії, що управляє Teollisuuden Voima Oyj.

У зв’язку з цим підвищився рівень радіації. Подія трапилася близько 12:22 за місцевим часом. В результаті була проведена автоматична аварійна зупинка реактора.

«Позаштатна ситуація пов’язана з тим, що системи радіаційного моніторингу виявили підвищений рівень радіації всередині станції», — повідомив на прес-конференції генеральний директор Центру ядерної та радіаційної безпеки STUK Петтері Тійппана.

У той же час, за його словами, «жителі прилеглої території знаходяться в безпеці, ситуація для них не становить загрози».

У заяві Teollisuuden Voima Oyj підкреслюється, що «викиду з підприємства не було». «Ні люди, ні навколишнє середовище не постраждали», — відзначили в компанії.

Аварійна ситуація виникла на головному паропроводі. На даний момент триває розслідування інциденту. У керуючій компанії відзначили, що незважаючи на зупинку реактора, АЕС працювала в плановому режимі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,