У Держдепі США підтвердили отримання відповіді Росії щодо гарантій безпеки

Сполучені Штати отримали від Росії відповідь на відправлені раніше Вашингтоном Москві пропозиції щодо безпеки та деескалації навколо України.

Про це повідомив офіційний представник Держдепартаменту США.

«Ми можемо підтвердити, що ми отримали письмову відповідь від Росії», — сказав він. При цьому представник американського зовнішньополітичного відомства відмовився наводити будь-які подробиці та розкривати зміст документа. «Буде непродуктивно вести переговори публічно, так що ми залишимо Росії можливість обговорювати їхню відповідь, якщо вони хочуть цього. Ми залишаємось повністю відданими діалогу, щоб вирішувати ці питання, і ми продовжимо тісно координуватися з нашими союзниками та партнерами, у тому числі з Україною» , — заявив чиновник.

МЗС РФ 17 грудня минулого року опублікувало російські проекти угод про гарантії безпеки, які Москва очікує від Вашингтона та НАТО. Два договори — зі США та членами альянсу — передбачають серед іншого відмову від розширення НАТО на схід, у тому числі відмову від прийняття до її складу України, а також запровадження обмежень на розміщення серйозних наступальних озброєнь, зокрема ядерних. Вже пройшли кілька раундів консультацій у різних форматах, проте про якісь домовленості поки не було оголошено. На Заході при цьому заявляють, що дискусія покликана запобігти вторгненню Росії, що нібито готується, в Україну.

США та НАТО 26 січня передали Росії письмові відповіді на пропозиції щодо гарантій безпеки. Американська сторона просила не оприлюднити тексти цих документів, проте держсекретар США Ентоні Блінкен та генсек НАТО Єнс Столтенберг перерахували їхні основні положення. Відповідно до цих заяв, Захід не пішов на важливі для Росії поступки, але окреслив напрямки для подальших переговорів. Документ, який американська сторона одержала від Росії у понеділок, є відповіддю Москви на ці зустрічні пропозиції Вашингтона.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,