Таліби захопили будинок національного героя Афганістану

Бойовики радикального руху «Талібан» захопили будинок національного героя Афганістану, польового командира Ахмада Шаха Масуда.

Про це пише BBC Dari в своєму Facebook.

Таліби опублікували кадри, на яких можна побачити, як вони проводять збори в історичній резиденції «Чамані Хустдех» в північній провінції Тахар.

Цей будинок був однією з опорних точок, яку Ахмад Шах Масуд використовував в якості своєї штаб-квартири. Резиденцію довгий час використовували як музей, там зберігалися військові артефакти і пам’ятні речі Масуда.

Терористи з «Талібану» просуваються все далі, вони вже підійшли до кордонів Таджикистану. Зокрема, про це 28 червня повідомляв таджицький Державний комітет національної безпеки. Бойовики напали на військовослужбовців біля кордону і захопили три КПП, афганські солдати відступили на таджицьку територію.

Ахмад Шах Масуд, відомий в минулому польовий командир, один з лідерів партії «Ісламське товариство Афганістану», був міністром оборони країни в 1992-1996 роках. Він відзначився в боях як проти радянських військ, так і проти талібів. Після захоплення влади рухом «Талібан» він очолив антитерористичний рух «Північний альянс». Масуда вбили 9 вересня 2001 року в результаті замаху.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,