Таліби вимагають від США розморозити активи Центробанку Афганістану

Рух «Талібан» відкритому листі до конгресу США закликав Вашингтон розморозити активи Центрального банку Афганістану, йдеться в заяві в.о. глави МЗС Аміра Хана Муттакі, текст якого зачитав представник відомства Абдул Кахар Балхі.


«Шановні члени конгресу Сполучених Штатів Америки, як представник нового уряду Афганістану, я свідчу вам свою повагу і хотів би поділитися деякими думками щодо двосторонніх відносин… Викликає здивування те, що після оголошення нового уряду (в Афганістані — ред.) адміністрація США наклала санкції на активи нашого Центрального банку», — озвучив Балхі у Twitter заяву Муттакі.

Він наголосив, що заморожування активів Афганістану та економічні санкції можуть завдати шкоди системам охорони здоров’я та освіти країни.

«Я прошу уряд США вжити відповідальних кроків у напрямку вирішення гуманітарної та економічної кризи в Афганістані, щоб двері для майбутніх відносин відчинилися, активи Центрального банку Афганістану були розморожені і санкції проти наших банків були зняті», — заявив Балхі.

Після того, як таліби взяли під контроль Кабул, західні банки за вказівкою США заморозили іноземні активи Афганістану, а Міжнародний валютний фонд, Світовий банк та Євросоюз припинили фінансування проектів. На той момент активи Державного банку Афганістану становили 9 мільярдів доларів в іноземній валюті, понад 7 мільярдів доларів перебували у банках США.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...