Судно «Фортуна» відновило укладку «Північного потоку — 2» в водах Данії

Судно-трубоукладач «Фортуна» відновило укладання газопроводу «Північний потік 2» в водах Данії, припинене раніше негодою, свідчать дані системи позиціонування суден ShipTracking.


Як повідомляло минулого тижня видання Spiegel, російське судно-трубоукладач «Фортуна» було змушене призупинити

«Північний потік 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проекту активно виступають США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ, а також Україна і ряд європейських країн. Штати в грудні 2019 року введено санкції проти газопроводу, в результаті чого швейцарська Allseas змушена була зупинити прокладку.

Вона продовжилася через рік — в грудні 2020 року трубоукладач «Фортуна» уклав 2,6 кілометра труб в водах Німеччини. В результаті, за даними Nord Stream 2 AG (оператор проекту), недобудованими залишилися приблизно 148 кілометрів газопроводу із загальної протяжності двох його ниток у 2460 кілометрів — в водах Данії залишилося укласти 120 кілометрів, і близько 28 кілометрів на водах Німеччини.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,