Столтенберг заявив про стратегічне значення Західних Балкан для НАТО

Західні Балкани мають стратегічне значення для НАТО, яка повністю поважає політику військового нейтралітету Сербії та підтримує мир і безпеку в Косові, заявив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.


Майже всі країни регіону Західних Балкан є членами НАТО. Сербія та Боснія Герцеговина беруть участь у програмі «Партнерство заради миру» та проводять спільні навчання та заходи з альянсом та його країнами-членами, у самопроголошеній республіці Косово з 1999 року розміщено миротворчий контингент KFOR.

«НАТО та Сербія – близькі та довгострокові партнери. Наше партнерство засноване на політичному діалозі та практичній співпраці, з повною повагою до проголошеної політики військового нейтралітету Сербії», — заявив Столтенберг в інтерв’ю сербському масовому виданню Kurir.

«У новій стратегічній концепції НАТО, схваленій на саміті в Мадриді, ще раз відзначено стратегічне значення Західних Балкан для нашого альянсу. Враховуючи це, посли країн-членів і партнерів НАТО, які своїми силами роблять внесок у місію KFOR, нещодавно відвідали Команду зв’язку KFOR і НАТО в Косово», — зазначив генсек альянсу.

За його словами, KFOR продовжує підтримувати безпеку та гарантувати свободу пересування для благополуччя всіх громад у Косові у співпраці з ООН, місією ЄС щодо верховенства закону EULEX, структурами безпеки у Косові, а також армією Сербії. «Будь-які зміни в чисельному складі KFOR будуть ґрунтуватися на умовах на місці, а не на заздалегідь визначених термінах», — наголосив Столтенберг.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,