Столтенберг: Північноатлантичний альянс не давав обіцянок не розширюватися на схід

Північноатлантичний альянс (НАТО) не давав обіцянок не розширюватися на схід.

Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у своєму інтерв’ю в ефірі телеканалу ARD.

Як пояснив Столтенберг, НАТО ухвалює спільні рішення з країнами-членами альянсу. Рішення про те, що країни НАТО домовилися відмовитися від написаного у вашингтонському договорі, який є основним договором НАТО, як стверджує Столтенберг, немає ніде.

За словами генсека НАТО, країни Європи можуть вступати до військового альянсу за своїм бажанням, і це їхнє право закріплене в договорі, а також в інших міжнародних документах, що визначають безпеку в Європі. До них відносяться Гельсінський Заключний акт і Паризька хартія 1990 року.

Нагадаємо, німецьке видання Der Spiegel розповіло про документ від 1991 року, виявлений у Британському національному архіві. Його знайшов політолог, професор університету Бостона, Джошуа Шифрінсон. У документі йдеться про зустріч представників МЗС США, Великобританії, Франції та ФРН, яка відбулася в Бонні 6 березня 1991 року. На цій зустрічі учасники Північноатлантичного альянсу підтвердили неприйнятність вступу до НАТО країн Східної Європи. Крім того, представник США Раймонд Зайц зазначив, що військовий альянс не має розширюватися на схід ні формально, ні неофіційно.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,