Сьогодні ЄС відключить від SWIFT російські банки

Россельхозбанк (РСГБ), Ощадбанк та Московський кредитний банк (МКБ) буде відключено від міжнародної платіжної системи SWIFT 14 червня.

Про це повідомляє ЗМІ з посиланням на документ, опублікований в Офіційному журналі ЄС.

Як йдеться у повідомленні, мається на увазі запровадити заборону на надання послуг обміну «спеціалізованими фінансовими повідомленнями, які використовуються для обміну фінансовими даними, юридичним особам, організаціям або органам, перерахованим у додатку XIV». Також заборона стосуватиметься будь-яких юридичних осіб, організацій або органів, створених у Росії, чиї права власності прямо чи опосередковано належать більш ніж на 50% юридичній особі, зазначеній у додатку XIV.

Зазначається, що для кожної організації заборона повинна застосовуватися з тієї дати, яка вказується в додатку. У додатку XIV офіційного документа ЄС можна знайти таблицю, в якій зазначена та сама дата початку застосування рішення для Ощадбанку, РСГБ та МКЛ — 14 червня 2022 року.

Ощадбанк прокоментував відключення від системи SWIFT і заявив, що банк продовжить роботу в стандартному режимі. У МКБ попередили, що за платежів за кордон терміни можуть зрости. У Россільгоспбанку запевнили, що російська банківська система може вести безперебійну автономну роботу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,