Судно для перевезення скрапленого природного газу (СПГ) під назвою Iris, яке потрапило до санкційного списку США, у четвер, 27 червня, пришвартувалося біля російського заводу «Арктик СПГ 2».
Видання Reuters пише, що якщо судно завантажить газ, то це буде дев’ятий вантаж ЗПГ, вивантажений із проєкту «Арктик СПГ 2», згідно з даними Kpler. Останню партію 5 жовтня 2024 року забрало судно Arctic Metagaz.
У жовтні Держдепартамент США ввів санкції щодо зареєстрованих власників і керівників кількох суден для перевезення СПГ, зокрема Iris, раніше відомого як North Sky.
Згідно з даними судноплавної бази Equasis, 25 квітня судно Iris змінило комерційного керуючого на Elegest OOO, зареєстроване в Москві. Зареєстрованим власником судна вказана компанія LNG Gamma Shipping.
Проект «Арктик СПГ-2», що належить російській компанії «Новатек», також підпадає під західні санкції у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
У травні джерело повідомило, що проєкт розпочав виробництво на другому технологічному комплексі, незважаючи на те, що не зміг продати СПГ з першого технологічного комплексу.