Прихильники УПЦ провели масові акції проти приїзду Варфоломія

У перші дні Успенського поста на території всієї України віруючі провели масові акції проти приїзду в Україну єпископа Константинопольського патріархату патріарха Варфоломія.

Віруючі українці від Ужгорода до Харкова і від Сум до Одеси в святковий день після літургії прийшли до храмів в своїх єпархіях з плакатами, якими висловили рішучий протест проти приїзду патріарха Варфоломія в Україну.

За словами учасників акції, віруючі вимагають від патріарха Варфоломія звернути увагу на проблеми православ’я в Україні, які утворилися в країні після отримання томосу ПЦУ.

Зокрема, парафіяни УПЦ заявляють про фізичний і моральний насильство з боку ПЦУ, підконтрольної Константинопольського патріархату.

Перехід церков під контроль ПЦУ, стверджують парафіяни УПЦ, не є мирним і добровільним — він відбувається насильно і більше нагадує рейдерство.

Парафіяни Української православної церкви побоюються, що візит патріарха Варфоломія може спровокувати в країні нову хвилю захоплення храмів УПЦ.

Віруючі тримали в руках плакати з написами: «Варфоломій! Руки геть від святих лавр», « Святий князя Володимир, захисти нас від Варфоломія!», «Стоп рейдерство Варфоломія!», «Патріарх Варфоломій! Ми, православні України, Вас не чекаємо!», «Князь Володимир об’єднав хрещенням — Варфоломій розділяє Томосом!».

Глава Синодального відділу у справах молоді УПЦ, настоятель Свято-Троїцького Іонинського монастиря в Києві архієпископ Обухівський Іона (Черепанов), беручи участь в акції, зазначив, що віруючі УПЦ «на собі відчули, які плоди «любові Варфоломія».

Парафіяни Софронієво-Молченської Печерської пустелі в ході акції в свою чергу зазначили, що патріарх Варфоломій був причиною розколу Української церкви.

Віруючі Одеської єпархії відзначають, що своїми діями патріарх Варфоломій розділяє землю, яку святий князь Володимир об’єднав хрещенням понад тисячу років тому.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,