Піратство біля берегів Сомалі, на сході Африки, відтепер не становить підвищеної небезпеки для міжнародного мореплавання.
Про це йдеться у заявах шести найбільших судноплавних асоціацій, зокрема Міжнародної палати судноплавства (ICS). Для Індійського океану скасовується статус «району підвищеного ризику» з 1 січня 2023 року «після більш ніж десятиліття ефективних операцій із боротьби з піратством», що стало можливим завдяки «скоординованим зусиллям з боку багатьох регіональних та міжнародних гравців», повідомляється в комюніке. Головні судноплавні асоціації повідомили про своє рішення Міжнародну морську організацію.
Свого часу легендарні морські пірати Сомалі стали нерозв’язною проблемою для судноплавства поблизу своїх берегів. Але ситуацію вирішили страховики: вони запровадили підвищені тарифи та оголосили води поблизу Сомалі зоною підвищеної військової небезпеки. Що негайно призвело до появи біля берегів військового коаліційного угрупування, яке в найкоротший термін і без особливої помпи розвантажило морські торгові шляхи від цієї публіки. Тоді вартість страхування зросла в середньому на 2,5-3%, що зробило ситуацію нетерпимою. Усього 3% втраченого прибутку — і завдання було вирішено.
За даними ООН, найбільша активність піратів у цьому районі Індійського океану була зафіксована у 2009-2011 роках, коли щороку скоєно понад 500 нападів на цивільні судна, кількість таких інцидентів скоротилася втричі з 2012 року.