Німеччина та Франція мають намір пожвавити «нормандський формат»

Німеччина та Франція мають намір пожвавити «нормандський формат» і зробити його знову ефективним.

Про це заявив у п’ятницю в Брюсселі канцлер Німеччини Олаф Шольц на спільній прес-конференції із президентом Франції Емманюелем Макроном за підсумками саміту ЄС.

«Члени Європейської ради єдині на думці — і ми [Німеччина та Франція] особливо: зрозуміло має бути, що той, хто порушить ці межі [України], має зважати на відповідну реакцію», — сказав він. «З нашого боку ми наполягали на тому, що ми маємо намір зробити знову діяльним та ефективним той формат, який існує і з яким так пов’язані Німеччина та Франція, а саме «нормандський формат», — зазначив Шольц, наголосивши на необхідності дотримання закладених у ньому принципів». «Це ми обговорили із президентом [України Володимиром] Зеленським, а також з іншими [лідерами]», — повідомив канцлер.

«Для нас усіх важливо, щоб не відбувалося зміщення кордонів у Європі, щоб була безпека для всіх. Цього можна досягти лише за поваги до цього принципу загальної безпеки», — вважає Шольц.

Останнім часом на Заході та Україні все частіше звучать заяви про нібито можливе «вторгнення» Росії на українську територію. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав подібну інформацію порожнім і безпідставним нагнітанням напруженості, наголосивши, що Росія ні для кого не становить загрози. При цьому він не виключив можливості провокацій, щоб виправдати такі заяви, і попередив, що спроби силового вирішення проблеми на південному сході України матимуть найсерйозніші наслідки.

Нормандський формат існує з червня 2014 року. Тоді під час святкування 70-річчя з моменту висадки військ союзників у Нормандії лідери Росії, України, Франції та Німеччини вперше обговорили врегулювання конфлікту на Донбасі. З того часу відбулися п’ять зустрічей на найвищому рівні, остання – 9 грудня 2019 року в Парижі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,