Нідерланди розкрили шпигунську мережу, створену російським генералом

 Агентство розвідки і безпеки Нідерландів повідомило на своєму сайті, що розкрило шпигунську мережу, нібито створену російським офіцером розвідки, який знаходився в країні в статусі дипломата і працював в російському посольстві в Гаазі.

«Агентство розвідки і безпеки (AIVD) недавно припинило діяльність офіцера Служби зовнішньої розвідки Росії. Офіцер розвідки, який працював акредитованим дипломатом в російському посольстві в Гаазі, займався шпигунством в області технологій і науки. Він створив велику мережу джерел, всі з яких працюють або були активні в голландському секторі високих технологій», — йдеться в повідомленні.

Стверджується, що «офіцер розвідки» встановив контакт c особами, що мають доступ до конфіденційної інформації в сфері високих технологій. Деяким з них він нібито платив за надання відомостей.

«Російського розвідника цікавила, в тому числі, інформація про штучний інтелект, напівпровідниках і нанотехнологіях. Велика частина цієї технології корисна як в цивільних, так і у військових сферах застосування», — заявляє AVID.

Повідомляється також і про другого «співробітника СЗР Росії», який також був акредитований в якості дипломата при посольстві Росії в Гаазі, і «грав допоміжну роль». Обидва вони оголошені персонами «нон грата», незабаром їх виженуть з країни.

Посла Росії в Нідерландах Олександра Шульгіна викликали в Міністерство закордонних справ королівства в зв’язку з ситуацією з дипломатами, яких звинуватили в «шпигунстві».

У відомстві заявили, що двоє співробітників російського посольства в Гаазі були акредитовані в якості дипломатів, але «займалися розвідувальною діяльністю». Як повідомили в міністерстві, Шульгін 9 грудня був викликаний в МЗС Нідерландів для обговорення ситуації з цими співробітниками російської дипмісії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,