Лавров закликав Столтенберга піти з посади генсека НАТО

Генеральному секретарю НАТО Йєнсу Столтенбергу настав час піти з посади, тому що він не справляється зі своїми обов’язками, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.


«В основі європейської, євроатлантичної безпеки лежить ціла низка принципів, які були узгоджені та підписані на найвищому рівні як політичні зобов’язання. У тому числі ключовий наріжний принцип рівної та неподільної безпеки, відповідно до якого прямо записали глави держав та урядів – жодна держава євроатлантики, жоден учасник ОБСЄ не зміцнюватиме свою безпеку за рахунок обмеження безпеки інших», — нагадав Лавров в інтерв’ю.

За словами міністра, «якщо Столтенберг вважає, що члени НАТО вправі начхати на цей принцип, який закріплений у документах, прийнятих на вищих рівнях, то, напевно, справді йому настав час уже йти на іншу роботу, тому що зі своїми обов’язками він ніяк не справляється».

Він зазначив, що Столтенберг «голосно і досить аррогантно, навіть зарозуміло заявляє, що «ніхто не має права порушувати принцип Вашингтонського договору, відповідно до якого двері відчинені для будь-якого потенційного аспіранта, який бажає приєднатися до НАТО». Лавров заявив також, що «по чуткам», Столтенберг збирається переходити на роботу до Центробанку Норвегії.

Раніше Столтенберг на спільній прес-конференції у Брюсселі з прем’єром Румунії Ніколає Чуке заявив, що рішення України на приєднання до НАТО не є предметом компромісу та переговорів з Росією.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,