Латишам дозволили служити в українських військах

Сейм Латвії під час позачергового засідання одноголосно проголосував за поправки до закону «Про національну безпеку», який дозволяє латишам як виняток служити в українських військах.

Про це пише Sputnik Латвія. За даними видання, у дебатах ніхто участі не брав, голосування було одностайним. Депутати парламенту Латвії проголосували за поправки одразу у двох читаннях.

«Предбачений у законопроекті виняток не поширюється на громадян Латвії, які залучені до військових дій на території України на стороні збройних сил Російської Федерації чи сепаратистських структур…», — заявив голова комісії з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції Юріс Ранцанс.

Таким чином, сейм погодив поправку до закону «Про національну безпеку», яка знімає заборону на службу громадян Латвії у збройних силах України. При цьому до закону «Про громадянство» внесено зміни, які передбачають, що служба в українських військах не розглядатиметься як обставина, яка обмежує права особи набути громадянство в натуралізаційному порядку або як причина для позбавлення громадянства Латвії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,