Кравчук пригрозив Росії «радикальними кроками» через позицію по Донбасу

Глава делегації Києва в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук пригрозив Росії «радикальними кроками», якщо вона не визнає себе стороною конфлікту на Донбасі.


«Якщо Росія і надалі буде стояти на тому, що вона не є стороною конфлікту, а є лише спостерігачем, і шукати будь-які причини, щоб блокувати наші переговори, то можна говорити, що ситуація знаходиться в глухому куті і що її вивести з нього можна лише радикальними кроками. Ось ми зараз, делегація наша, думає над тим, які можливо внести пропозиції», — заявив він в ефірі телеканалу «Україна 24».

За його словами, Росія «не хоче миру на Донбасі, вона хоче, щоб ситуація була такою, якою вона є сьогодні».

«Ми будемо просити діяти не на базі тих домовленостей, які вже є, а шукати інші домовленості. Тобто робити кроки. Перше: визнаємо, що ситуація знаходиться в глухому куті і що ця ситуація повинна бути змінена на основі нових, підкреслюю, на основі нових підходів і документів, які ми повинні зафіксувати і, спираючись на них, йти вперед. Це дуже радикальний крок», — заявив Кравчук.

Він додав, українська сторона не дозволить Росії «діяти так, як вона хоче».

«Ми зробимо все, щоб поставити Росію в рамки міжнародного права і зробити так, щоб вона виконувала ці норми», — додав Кравчук.

За останніми даними ООН, жертвами конфлікту стали близько 13 тисяч осіб. Питання врегулювання ситуації в Донбасі обговорюється, в тому числі в ході зустрічей в Мінську контактної групи, яка з вересня 2014 прийняла вже три документа, що регламентують кроки по деескалації конфлікту. Однак і після угод про перемир’я між сторонами конфлікту тривають перестрілки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...