Колишній поліцейський Дерек Шовін отримав зайві 10 років ув’язнення

Колишнього поліцейського Дерека Шовіна засудили до 22,5 років тюремного ув’язнення, зазвичай для подібних злочинів в США передбачено 150 місяців.

Суд в Міннеаполісі засудив екс-поліцейського Дерека Шовіна до 22,5 років тюремного ув’язнення за вбивство афроамериканця Джорджа Флойда. Судове засідання показали в прямому ефірі американські телеканали.

Суддя Пітер Кехілл висловився про те, що вирок «заснований не на громадській думці і не на емоціях і симпатіях». На адресу сім’ї загиблого Флойда прозвучали співчуття.

Також суддя пояснив, що вбивця афроамериканця засуджений до терміну, який на десять років більше, ніж прийняте для подібного злочину в 150 місяців.

«Це рішення засноване на вашому зловживанні владою і довірою, а також на тій особливій жорстокості, яку ви продемонстрували щодо Джорджа Флойда», — додав суддя.

Екс-поліцейський поки зможе претендувати на умовно-дострокове звільнення через 15 років — через дві третини терміну.
Спочатку обвинувачі просили для підсудного 30 років в’язниці, оскільки він «діяв жорстоко, цинічно, в присутності дітей, порушуючи норми поведінки поліцейського».

Сам Шовін висловив співчуття родині загиблого Флойда, але вибачень не приніс.

«Є деяка інформація, яка в майбутньому буде надавати інтерес і, сподіваюся, трохи заспокоїть вас», — сказав екс-поліцейський в своєму останньому слові перед вироком.

Трансляція судового засідання і винесення вироку супроводжувалася масовою акцією в Міннеаполісі — кілька десятків активістів пройшли ходою центральними вулицями від будівлі суду, де було винесено вирок екс-поліцейському.

Нагадаємо, вбивство афроамериканця Флойда 25 травня 2020 року спровокувало масові протести і заворушення по всій країні, а також масові вимоги населення про необхідність реформувати поліцію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,