Глави МЗС чотирьох європейських країн їдуть в Україну на переговори

Дипломати з Австрії, Німеччини, Словаччини та Чехії планують зустрітися з українським керівництвом, а також відвідати лінію дотику на Донбасі.

Візит глави МЗС ФРН Анналени Бербок триватиме два дні та стане другим з початку року. У Києві у неї заплановані зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Ключовими темами переговорів, за інформацією українського зовнішньополітичного відомства, стануть координація зусиль у рамках «нормандського формату» (Німеччина, Росія, Україна, Франція), втілення «комплексного пакету заборони Росії», розвиток торговельних відносин, зміцнення енергетичної безпеки.

Окремо темою візиту Бербок є «активізація діалогу з історичної відповідальності Німеччини перед Україною», але не уточнюється, про що саме йтиметься. У програмі міністра також зазначено відвідування військового шпиталю у Києві, який фінансується німецькою стороною, після чого вона вирушить до Запоріжжя. Звідти Бербок поїде до лінії зіткнення.

В Україні 7-8 лютого також будуть глави МЗС Чехії, Словаччини та Австрії Ян Липавський, Іван Корчок та Александер Шалленберг. За словами чеського міністра, метою поїздки є підтримка України у ситуації на її східному кордоні. У МЗС України наголосили, що це «перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн Славківського формату (форма регіонального співробітництва трьох країн)».

Серед тем переговорів в українському міністерстві назвали подальшу підтримку України у протидії РФ, втілення комплексного пакету заборони Росії, зміцнення взаємодії у сфері безпеки, підтримку економічної та фінансової стабільності України. Міністри запланували спільні переговори з українським колегою, а також передбачається відвідування лінії зіткнення в східній частині країни.

Міністри прибудуть до Києва напередодні візиту до України президента Франції Емманюеля Макрона. Французький лідер вирушить до України після того, як у понеділок відвідає Москву. Макрона супроводжуватиме глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,